دکتر ولایتی در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی:

دانشگاه ازاد اسلامی با ارزش ترین ظرفیت فرهنگی ایران و نظام  است/ سفرهای استانی و بازدید از واحدهای مختلف در دستور کار قرار دارد

سه‌شنبه 7 شهریور 1396 - 17:43
کد مطلب: 831661
ولایتی

رئیس هیئت امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد : معتقدیم دانشگاه ازاد اسلامی با ارزش ترین ظرفیت فرهنگی نظام و ایران است و حتما باید در راستای ارزش های اسلامی، دیدگاه های مترقی نظام ، منویات مقام معطم رهبری و منطبق با فرهنگ اسلامی - ایرانی برنامه های فرهنگی اجرا شود .

به گزارش ایسکانیوز ؛ دکتر ولایتی روز سه شنبه ۷ شهریور ماه در محل دفتر رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص فعالیت های دانشگاه و ضرورت ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این جلسه دکتر عباسی نماینده املش و رودسر و عضو هیئت رئیسه مجلس،دکتر محمد زارعی نماینده کهکیلویه و بویر احمد و عضو کمیسیون صنایع، دکتر پور مختار نماینده کبودر اهنگ، مهندس حسن پور نماینده سیرجان و عضو کمیسیون صنایع ، دکتر قره خانی نماینده علی اباد کتول و سخنگوی کمیسیون انرژی و دکتر ابوترابی نماینده نجف آباد و رییس کمیته امنیت داخلی کمیسیون قضائی حضور داشتند و به ارائه نقطه نظرات خود در حوزه های مختلف پرداختند.
در ابتدای این دیدار دکتر منادی معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از تعاملات و ارتباطات دانشگاه با مجلس و دیدگاه های نمایندگان و روند رو به رشد این ارتباطات ارائه کرد و از حمایت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه دکتر ولایتی در این دیدار و پس از ارائه نقطه نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه و اظهار امیدواری برای ادامه برگزاری جلسات و همچنین خوش آمدگویی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت : از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسیار سپاسگزار هستیم و معتقدیم با برنامه ریزی های دقیق پیش بینی شده می توان به بسیاری از اهداف و ماموریت های محوله در راستای دیدگاه های نظام دست یافت و اینجانب و مسیولان و همکاران در حوزه های مختلف با توجه ویژه و عزم جزم به منظور ارتقاء جایگاه دانشگاه آزاد تلاش خواهیم کرد و دکتر رهبر و دیگر مسئولان دانشگاه نیز در این مسیر حرکت می کنند و تحولات مثبتی در حال شکل گیری است.
وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه های فرهنگی در کنار موضوعات آموزشی و پژوهشی با توجه ویژه اقدام شده است و معتقدیم دانشگاه ازاد اسلامی با ارزش ترین ظرفیت فرهنگی نظام و ایران است و حتما باید در راستای ارزش های اسلامی، دیدگاه های مترقی نظام ، منویات مقام معطم رهبری و منطبق با فرهنگ اسلامی - ایرانی برنامه های فرهنگی اجرا شود و در این جهت مصمم هستیم.
دکتر ولایتی افزود: جمهوری اسلامی ایران و اقتدار نظام مدیون پشتیبانی و همراهی های مردم، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و رشادت های مدافعان حرم ،شهدا ، ایثارگران و شهدای گرانقدری همچون شهید حججی است و دانشگاه آزاد اسلامی خود را ملزم به حفظ ارزش های اسلامی و دینی می داند.
رئیس هیئت امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی به انجام سفرهای استانی هم اشاره کرد و گفت : با توجه به ضرورت موجود برای آشنایی با امکانات ، ظرفیت ها و برخی مشکلات ، برنامه سفرهای استانی را در دستور کار قرار داده ایم و اولین سفر هم از مشهد مقدس آغاز شده و امیدواریم در یک برنامه زمانبندی شده بتوان با حضور در استان ها در جهت رفع مشکلات و تلاش برای ارتقا واحدهای استانی گام های جدی تری را برداشت.
در این دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ارایه دیدگاه های خود پرداختند.
دکتر عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس با ابراز خرسندی از حضور دکتر ولایتی در راس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فضای بسیار خوب و مناسبی فراهم گردیده و باید برنامه ریزی لازم و تلاش جدی برای دستیابی به ماموریت های تعریف شده و حرکت در مسیر ارزش های انقلاب برداشته شود.
وی در ادامه تصریح کرد: تحولات ارزشمندی در سطح مدیریتی دانشگاه با توجه مقام معظم رهبری شکل گرفته که امید به توسعه فعالیت ها را فراهم نموده است.
دکتر حسن پور نماطنده سیرجان هم در سخنانی به اهمیت فعالیت های فرهنگی در کنار توسعه اقدامات آموزشی اشاره کرد و افزود: انتظار از دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریتی و حضور جنابعالی و دکتر رهبر افزایش یافته و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق شاهد دستیابی به اهداف تعیین شده باشیم

وی توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی را بسیار مهم دانست و خواستار توجه هر چه بیشتر در برنامه های مرتبط با این برنامه گردید.
دکتر قره خانی نماینده علی اباد کتول هم با اشاره به ضرورت پرهیز از اقدامات باندی و جناحی در دانشگاه و تعریف مسیر درست در راستای اهداف نظام گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه ملی کشور است و مجلس هم در تمامی زمینه ها حمایت می کند و باید از تمام ظرفیت های دانشگاه برای ارتقا سطح علمی، پژوهشی و آموزشی بهره برداری نمود و امید به تحولات مثبت در دوره جدید فراهم گردیده است.
دکتر زارعی نماینده کهکیلویه و بویراحمد هم با اشاره به جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در مجموعه آموزش عالی کشور گفت : دانشگاه آزا
د اسلامی در تمامی زمینه ها علاوه بر موضوعات آموزشی و پژوهشی، در حوزه های مختلف دارای امکانات و ظرفیت های ارزشمندی است که با حضور تیم جدید مدیریتی امکان بهره برداری از آنان فراهم شده و باید برنانه ریزی دقیق در این زمینه صورت پذیرد.

دکتر پور مختار نماینده بهار و کبودر آهنگ هم با تاکید بر حمایت مجلس از فعالیت های رو به رشد دانشگاه آزاد اسلامی گفت : تغییرات ارزشمندی آغاز شده که تداوم و استمرار آن بسیار اهمیت دارد و باید در این جهت گان های ارزشمندی را تدبیر و برنانه ریزی کرد.
دکتر ابوترابی نماینده نجف آباد هم با ابراز خرسندی از اقدامات دکتر ولایتی و تیم جدید مدیریتی تاکید کرد: بخش عمده ای از در آمدهای دانشگاه وابسته به شهریه دانشجویان است و ضروری است تدابیر جدی تری برای این مهم تدبیر گردد و وابستگی به شهریه ها تا حد ممکن کاهش یابد.
در ادامه جلسه در خصوص برخی از موضوعات مرتبط با دانشگاه های آزاد اسلامی استان های مختلف و مشکلات پیش رو و همچنین پیشنهادات نمایندگان محترم مجلس بحث و تبادل نطر صورت پذیرفت.

156 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار