تاکسیرانی ها مجهزبه پرداخت کرایه الکترونیک شدند

یکشنبه 12 شهریور 1396 - 08:00
کد مطلب: 832734
پرداخت آتلاین کرایه تاکسی

از یک ماه قبل طرح پایلوت پرداخت الکترونیک کرایه در دو پایانه ونک و مترو صادقیه تاکسیرانی شهر تهران آغاز شده است در این طرح دو نوع مختلف پرداخت الکترونیک کرایه مورد ارزیابی قرار گرفته است. در پایانه صادقیه دستگاه پرداخت الکترونیک کرایه در داخل حدود ۵۰۰ دستگاه تاکسی نصب شده و شهروندان محترم و مسافرین تاکسی می توانند با استفاده از کارت بلیت مترو و کارت بانکی تحت شتاب خود به دو طریق آفلاین و آنلاین نسبت به پرداخت کرایه تاکسی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز، به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه شهری، تاکنون حدود ۱۰۰ هزار مسافر از این طریق کرایه هایشان را به تاکسیرانان پرداخت کرده اند.استقبال از این طرح حدود دو و نیم برابر برآورد ما در مطالعات اجتماعی قبل از اجرای طرح پایلوت بوده و این مساله نشان می‌دهد که شهروندان وخصوصا تاکسیرانان محترم همکاری بسیار مناسبی را با اجرای این طرح داشته اند .

مهندس رضا قاضی با اشاره به اینکه مدل دومی که در پایانه ونک اجرا شده است بکار گیری اپلیکیشن فون پی برای پرداخت الکترونیک کرایه بوده است گفت : در این مدل شهروندان نرم افزار فون پی را روی گوشی موبایل خود نصب کرده و تاکسیران نیز نرم افزار خود را روی تلفن همراه نصب می‌‌کنند و شهروندان می توانند با خواندن بار کد دو بعدی از طریق تلفن همراه خود که در داخل تاکسی بصورت مشخص نصب شده است نسبت به پرداخت الکترونیک کرایه در زمان بسیار کوتاهی انجام دهند و در پایان سفر معطلی و تاخیری برای هیچیک از مسافران برای پرداخت کرایه بوجود نمی آید.

وی گفت :در این روش هم حدود ۱۲۰ هزار مسافر تاکنون کرایه را پرداخت کرده اند و مسافران تاکسی در این طرح می توانند با توجه به تعداد دفعات استفاده از تاکسی بطور روزانه نسبت به شارژ کیف الکترونیک خود بصورت موبایلی اقدام کنند. این طرح ها با سرمایه گذاری بخش های خصوصی انجام شده و شهروندان و تاکسیرانان به هیچ عنوان مبلغی را برای استفاده از این سیستمها پرداخت نمی کنند و از مزایای بسیار مهم این طرح رعایت نرخ کرایه مصوب شورای اسلامی شهر تهران است.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری با اشاره به اینکه استفاده از این سیستمها موجب شده است که مشکل تهیه پول خرد برای رانندگان تاکسی این خطوط و شهروندان بطور کامل از بین برود و دیگر شاهد چالش های همیشگی که بین‌مسافران و تاکسیرانان در این زمینه وجود داشته نباشیم رعایت بهداشت فردی به جهت استفاده کمتر از اسکناس و ردو بدل شدن پول از دیگر مزایای استفاده از این سیستمها است.

وی در پایان تاکید کرد :ما امیدوار هستیم که بتوانیم تا پایان سال جاری این سیستمها را در کلیه مناطق شهر تهران توسعه بدهیم.استفاده از این سیستمها موجب شده است که مشکل تهیه پول خرد برای رانندگان تاکسی این خطوط و شهروندان بطور کامل از بین برود و دیگر شاهد چالشهای همیشگی که بین‌مسلفران و تاکسیرانان در این زمینه وجود داشته،نباشیم

رعایت بهدااشت فردی به جهت استفاده کمتر از اسکناس و ردو بدل شدن پول از دیگر مزایای استفاده از این سیستمها است. ما امیدوار هستبم که بتوانیم تا پایان سال جاری این سیستمها را در کلیه منلطق شهر تهران توسعه بدهیم

خبرنگار :حسین طالبی

706

176 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار