هدف‌گذاری برای افزایش اشتغال با توسعه صادرات

چهارشنبه 15 شهریور 1396 - 13:56
کد مطلب: 834374
دایمی

قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق گفت: وزارت نیرو آماده همراهی و کمک به بخش خصوصی برای تسهیل و رفع مشکلات صادرات خدمات مهندسی و کالای برق کشور است.

به‌گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از وزارت نیرو، علیرضا دائمی در نشستی که با مدیر عامل شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران (صانیر) در محل وزارت نیرو انجام شد، با اشاره به مهم‌ترین محورهای عملکردی وزارت نیرو گفت: اولین و مهم‌ترین مساله این است که بتوانیم تعامل خود را با کشورهای همسایه ارتقا دهیم، چرا که ارتقای روابط با کشورهای همسایه می‌تواند منجر به توسعه صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی شود.

او با بیان اینکه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی میزان اشتغال و تولید نیز افزایش می‌یابد، اظهار داشت: لازم است که به مسالهٔ صادرات و توسعه بازارهای جدید توجه بیشتری شود.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق با اشاره به اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: ساز و کار اجرایی هماهنگ‌سازی بین دولت و بخش خصوصی مستلزم تبادل افکار و دست یابی به یک مدل اجرایی است.

او با اشاره به بالاتر بودن ظرفیت‌های فنی و اجرایی صنعت برق کشور نسبت به کشورهای همسایه بیان کرد: هم اکنون طبق سند اقتصاد مقاومتی اولویت با صادرات برق به کشورهای همسایه است، چرا که با اتصال شبکه‌های برق این کشورها به شبکه برق ایران، پایداری این شبکه‌ها افزایش می‌یابد و از سوی دیگر، این تبادلات موجب افزایش پایداری در شبکه برق داخلی نیز می‌شود.

او با اشاره به اینکه صنعت آب و برق تنها محدود به فعالیت‌های وزارت نیرو نیست، اظهار داشت: وزارت نیرو مصمم است نسبت به تقویت بخش خصوص در زمینه انرژی ورود کند.

در ادامه بهمن صالحی مدیر عامل شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران (صانیر) با اشاره به اهمیت صدور خدمات فنی و مهندسی در اقتصاد کشور و توانایی شرکت‌های داخلی در اجرای این امور گفت: ایران ظرفیت بالقوه برای صدور خدمات فنی مهندسی به تمام کشورها را دارد.

او درباره بیش از دو دهه فعالیت شرکت صانیر و اجرای افزون بر 200 پروژه در منطقه و دیگر کشورها گفت: صانیر یک برند ملی و بین‌المللی ایرانی است که با همکاری بسیاری از پیمانکاران داخلی، کالاهای تولید ایران در بخش انرژی را به بازارهای شرق آسیا تا آمریکا و آفریقا عرضه می‌کند.

مدیر عامل شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران با اشاره به اهمیت صدور خدمات فنی و مهندسی در اقتصاد کشور و توانایی شرکت‌های داخلی در اجرای این امور گفت: خوشبختانه شرکت‌های داخلی از توانایی بالایی در خصوص صادرات خدمات فنی برخوردار هستند و تا امروز خدمات خوبی را در کشورهای خارجی ارائه داده‌اند.

او تأکید کرد: موفقیت در بازارهای صادراتی می‌تواند زمینه ساز افزایش اقتدار و توان ملی ما از منظر سیاسی و فرهنگی در جهان باشد و صانیر به عنوان یک شرکت بین المللی، توانسته در خارج از مرزها نماینده شایسته ای برای کشور باشد و علاوه بر آن، در پیوند ظرفیت‌های اقتصادی ایران به کشورهای همسایه نیز نقش ویژه‌ای ایفا کرده است.

مدیر عامل صانیر ضمن اشاره به راه‌های افزایش توان شرکت‌های ایرانی در توسعه صادرات و خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور، ادامه داد: همکاری بین شرکت‌های ایرانی و ایجاد کنسرسیوم‌هایی میان آن‌ها می‌تواند باعث افزایش توان بازیگری آن‌ها در بازارهای این صنعت در منطقه شود و شرکت صانیر آمادگی خود را برای بستر سازی، هماهنگ کردن و مشارکت دادن شرکت‌های پیمانکار داخلی در حوزه‌های مختلف خدمات فنی مهندسی اعلام می‌نماید.

402

169 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار