شورایعالی مناطق آزاد پشتوانه فعالیت های این مناطق است

شنبه 15 مهر 1396 - 18:29
کد مطلب: 843871
مرتضی بانک

دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: رسیدن کامل به اهداف مناطق آزاد زمانی محقق می شود که پشتیبانی تمامی اعضاء شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی را با خود به همراه داشته باشد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مرتضی بانک گفت: رسیدن کامل به اهداف مناطق آزاد زمانی محقق می شود که پشتیبانی تمامی اعضاء شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی را با خود به همراه داشته و در عین حال اجرای برنامه ها و فعالیت های مناطق آزاد با هماهنگی این اعضاء است.

او گفت: قانون گذار اختیاراتی کامل به مناطق آزاد داده است و پشتوانه این اختیارات در مناطق آزاد، شورایعالی این مناطق و اعضاء آن است که شامل وزرای دستگاه های اجرایی است.

بانک ادامه داد: شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی متشکل از ۱۰ وزارتخانه و ۴ سازمان و دستگاه است و وزرا و روسای این سازمان ها عضو ثابت و تصمیم گیرنده در این شورا هستند پس تصمیمات اخذ شده در این شورا ضمانت اجرایی صد درصدی در سطح کلان دارد و از پشتوانه قدرتمندی برخوردار است.

مشاور رییس جمهور تاکید کرد: مناطق آزاد می توانند همه مشکلات خود را با تکیه بر این قانون و پشتوانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی حل کنند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: مناطق آزاد قانون، ابزار و امکاناتی دارند که بر مبنای آن برنامه ها و فعالیت های خود را پیش می برند. البته در این راه نیاز به کمک و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی است تا بتوان به اهداف تعیین شده برسند. به عنوان مثال اهدافی که برای این مناطق در اقتصاد مقاومتی تعریف شده نشان دهنده این است که این مناطق باید رویکرد صادراتی را در پیش بگیرند و بر همین اساس صادرات کالای تولیدی از مناطق آزاد امسال به یک میلیارد دلار می رسد و سال گذشته هم در این بخش ۳۰ درصد افزایش داشته است.

او با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد نیازمند مشارکت و همکاری جدی دستگاه‌های عضو شورای عالی است، خاطرنشان کرد: شورای عالی مناطق آزاد همراهان خوب و پشتیبان ما هستند که امیدواریم از این ظرفیت بتوانیم بیشتر استفاده کنیم و با تکیه بر بحث‌های کارشناسی که وجود دارد این مجموعه را همانند گذشته و بیش از گذشته در کنار خود داشته باشیم و از این ظرفیت مهم استفاده کنیم.

بانک افزود: صادرات، اشتغال، سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه و عمران منطقه‌ای از اهدافی است که در قانون مناطق آزاد تعیین شده است. اجرا و استفاده از تمام ظرفیت‌های این قانون از اهدافی است که مناطق آزاد و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد باید داشته باشند.

401

46 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار