برقراری صلح و سازش در پرونده‌های قتل عمد تا آزادی ۴۶۴ زندانی با تلاش شورا‌های حل اختلاف

دوشنبه 1 آبان 1396 - 11:36
کد مطلب: 850014
 شورای حل اختلاف

در پایان سال ۹۵ استان همدان دارای ۱۱۲ شعبه شهری و ۳۲ شعبه روستایی و جمعا دارای ۱۴۴ شعبه بوده و میانگین پرونده وارده به شعب شهری استان ۷۵۴ فقره بوده است.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان، آمار پرونده‌های مهم شورا‌های حل اختلاف استان همدان در سال ۱۳۹۵ که توسط شعب با صلح و سازش مختومه شده است، به شرح زیر است:


پرونده قتل عمد ۸ فقره، قتل غیر عمد ۱۰ فقره، دیه مازاد بر خمس دیه کامل ۸۷، نزاع دسته جمعی و قومی و قبیله‌ای ۸۴، دعاوی مالی با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان، طلاق ۸۲۸ و در مجموع ۱۱۲۲ که با صلح و سازش ختم شده است.


در پایان سال ۹۵ استان همدان دارای ۱۱۲ شعبه شهری و ۳۲ شعبه روستایی و جمعا دارای ۱۴۴ شعبه بوده و میانگین پرونده وارده به شعب شهری استان ۷۵۴ فقره و استان در رتبه ۱۴ کشوری است که نسبت به سال ۹۴ دو پایه نزول داشته است.

شورا‌های حل اختلاف استان همدان در سال ۱۳۹۵ مجموعا تعداد ۳۳۷۲۲ فقره از پرونده‌های وارده خود را از طریق صلح و سازش به سرانجام رسانده اند.

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص شعب شورا‌های حل اختلاف ویژه زندان و نقش آن در فرآیند قضا زدایی، مرکز امور شورا‌های حل اختلاف توجه خاصی به توسعه و بهینه سازی این شورا‌ها دارد. در استان همدان تعداد شعب ویژه زندان ۷ شعبه اعلام شده است.

میزان پرونده‌های وارده این شعب در پایان سال ۹۵ تعداد ۲۳۲۴ فقره و میزان پرونده‌های مختومه این شعب نیز در پایان سال ۹۵ تعداد ۲۴۰۵ فقره گزارش شده است؛ که از این میزان ۱۱۹۳ فقره معادل ۴۹/۶ درصد با صلح و سازش مختومه شده است. همینطور در مدت مشابه تعداد ۴۶۴ زندانی آزاد شده اند.

705

166 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار