کیفیت تجهیزات داخلی رقیب بهترین برندهای اروپایی

یکشنبه 14 آبان 1396 - 11:41
کد مطلب: 865970
نمایشگاه برق

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت: کیفیت تجهیزات داخلی رقیب بهترین برندهای اروپایی است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از وزارت نیرو، غلامرضا خوش خلق مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران؛ با بیان این مطلب که کیفیت تجهیزات داخلی رقیب بهترین برندهای اروپایی است افزود: صنعت برق ایران با تمام توان به فعالیت خود مشغول است و تلاش دارد تا کوچکترین وقفه ای در تامین نیاز برقی هموطنان ایجاد نشود.
او افزود: عدم سرمایه‌گذاری مناسب در سال های گذشته سبب شده تا صنعت برق نتواند در بخش‌های انتقال، توزیع و فوق توزیع به طور کامل به اهداف خود نزدیک شود.
خوش خلق با اشاره به عمر طولانی تاسیسات و تجهیزات صنعت برق و لزوم بازسازی آن ها گفت: بازسازی تعدادی از پست های فوق توزیع و انتقال در حال انعقاد قرار داد است که امیدواریم در یک یا دو سال آینده عقب افتادگی ها را جبران کنیم.
او با بیان این مطلب که حضور گسترده شرکت های خارجی در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران به انتقال تکنولوژی ببین شرکت های داخلی و خارجی کمک خواهد کرد افزود: این موضوع سبب می شود که کیفیت محصولات ساخت داخل توسعه یابد و با توجه به اینکه بیش از 95 درصد تجهیزات مورد نیاز برق کشور در داخل تولید می شود، برگزاری نمایشگاه فضایی را ایجاد می‌کند تا بتوانیم ضمن استفاده از تجربه شرکت‌های خارجی به ارتقای کیفیت محصولات داخلی بپردازد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران اضافه کرد: محصولات و تجهیزات ساخت داخل از نظر کیفیت در سطح برندهای اروپایی است و صنعت برق کشور سالها است که ضمن استفاده از محصولات داخلی، در احداث شبکه، پست و نیروگاه در خارج از کشور نیز از این محصولات استفاده می کند.
او با اشاره به اینکه نمایشگاه فضای مشارکت و رقابت را بین شرکت‌های داخلی و خارجی فراهم می‌کند، اظهار داشت: این امر باعث خواهد شد تا انتقال تکنولوژی بین شرکت‌های داخلی و خارجی برای تولید محصول مشترک فراهم شود.

402

169 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار