نقوی‌حسینی:

عربستان در مسیر آمریکا و رژیم صهیونیستی حرکت می‌کند

شنبه 20 آبان 1396 - 10:51
کد مطلب: 868731
نقوی حسینی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «ایران توانایی خفه کردن هر نوع تهدیدی را در نطفه آن هم در خارج از مرزهای خود دارد» گفت: انتظار می‌رود مقامات عربستانی به جای موضع‌گیری در جهت خواسته‌ها و منافع آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با سعه صدر صحبت کرده و بدانند مسائل منطقه با جنگ و درگیری حل نمی‌شود.

به گزارش ایسکانیوز، سیدحسین نقوی حسینی در واکنش به اتهامات وزیر خارجه عربستان علیه ایران گفت: در حال حاضر رژیم عربستان در مسیری قرار گرفته که آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی تعریف کرده‌اند.

وی توضیح داد: آمریکایی‌ها برای فرار از وضع موجود منطقه به دنبال ایجاد درگیری جدید و جنگی همچون جنگ هشت ساله صدام علیه ایران هستند. آمریکایی‌ها می خواهند از شرایط موجود فرار کنند. به همین دلیل به دنبال قرار دادن عربستان در همان مسیری هستند که صدام یکبار آن را رفت و نتیجه‌اش را همه دنیا دیدند.

نقوی حسینی یادآور شد: عاقبت صدام که خود را سردار قادسیه و رهبر کشورهای عربی مطرح می کرد، چه شد؟ سران عربستانی بهتر است گذشته را ببینند و بعد فکر کنند که می خواهند چه کاری انجام دهند. بر این اساس می توان گفت که اظهارنظر و موضع گیری سران عربستان در جهت مسیر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است تا عربستان را در مسیر درگیری و تنش سیاسی قرار دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال تاکید کرد: البته جمهوری اسلامی ایران هم هوشمندانه و منطقی مسائل منطقه را بررسی می کند. امروز بر کسی پوشیده نیست که ایران با توانمندی‌هایش می تواند هر نوع تهدیدی را آن هم خارج از مرزهای خود در نطفه خفه کند و نیازی نیست تهدیدی به مرزهای ایران برسد. البته ایران همواره خواهان تنش با هیچ کشوری نبوده و تنش را به مصلحت منطقه و امنیت آن نمی داند. لذا انتظار می رود اظهارنظرها و موضع گیری‌های عربستانی‌ها در جهت بهبود مناسبات و نه جنگ افروزی باشد.

وی در ادامه با این توضیح که آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال وارد کردن عربستان به یک جنگ ناخواسته است، گفت: انتظار جمهوری اسلامی ایران این است که مقامات عربستانی با سعه صدر و تحمل حرکت کرده و گفت‌وگوها و مذاکرات بیشتر برای حل مسائل منطقه و نه جنگ و درگیری باشد.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: آنچه برای عربستان در یمن رخ داده جز باتلاقی بیش نیست. بهتر است عربستانی‌ها، انصارالله و مردم یمن را متهم نکنند. طبیعتا وقتی مردم یمن روزانه با کشته شدن زن‌ها و کودکانشان مواجه می شوند، دست بسته نمی نشینند. ایران و حزب الله را متهم نکند. بهتر است مشکلات منطقه در چارچوب گفت‌وگو و مذاکره حل شود تا مسائل منجر به تنش و درگیری نشود، چراکه معنای هر نوع درگیری سوختن منابع منطقه و تامین منافع صهیونیست‌ها و آمریکایی ها است.

منبع:‌ ایسنا

190 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار