افزایش تعداد اتوبوس دیابت در کشور/ تأثیر آموزش به بیماران در کنترل دیابت

چهارشنبه 24 آبان 1396 - 11:00
کد مطلب: 871354
اتوبوس دیابت

مدیر آموزش نوو نوردیسک با اشاره به تأثیر آموزش به بیماران در کنترل دیابت گفت: در حال حاضر تعداد اتوبوس دیابت جهت ارائه خدمات به مردم در حوزه دیابت در کشور به چهار دستگاه رسیده‌ است.

به گزارش ایسکانیوز، فرزانه شکیبافر، مدیر آموزش نوو نوردیسک، با اشاره به روز جهانی دیابت اظهار کرد: ما در نوو نوردیسک( بزرگترین شرکت دارویی دیابت) بخش ‌آموزش بیمار و پرستار را داریم که در این بخش به‌طور جدی و بر اساس استانداردهای جهانی؛ افراد دیابتی، عموم مردم و پرستارها آموزش‌های لازم در ارتباط با پیشگیری و کنترل دیابت دریافت می‌کنند تا بیماران دیابت در هر سطحی بتوانند آمادگی مقابله با آن را داشته‌باشند.
وی ادامه داد: در همه دنیا آموزش را جزء لاینفک کنترل بیماری دیابت می‌دانند، اما در ایران بسیاری از بیماران دیابتی آموزش‌های لازم را دریافت نمی‌کنند و از همین رو ما در نوو نوردیسک بر اساس سیاست‌های مسئولیت اجتماعی، این کار را در سراسر ایران از طریق‌ مساجد، مدارس، بیمارستان‌ها و هرجایی که ممکن باشد به افراد در این مورد آگاهی رساند، انجام‌می‌دهیم.
مدیر آموزش نوو نوردیسک ادامه داد: ما برای افرادی که بیماری دیابت ندارند اطلاعات لازم جهت پیشگیری ارائه‌می‌دهیم و به بیمارانی که هنوز دچار دیابت پیشرفته نشده‌اند آموزش‌های لازم برای کنترل بیماری عرضه می‌کنیم و حتی به بیمارانی که در این مسیر دچار عوارض شده‌اند نیز به آموزش راهکارهایی برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر بیماری می‌پردازیم.

وی گفت: تیم آموزش ما از طریق پرستاران و مسئولان‌ آموزش بیمارستان‌ها و انجمن‌های دیابت، هیئت امنای مساجد و خانه‌های بهداشت که با مدارس در ارتباط هستند این کار را اجرایی می‌کند. در واقع ما از طریق افراد کلیدی که در سلامت اجتماعی مسئول هستند در این مسیر قدم برمی‌داریم. البته این کاری نیست که یک شرکت به‌تنهایی بتواند در یک گستره وسیع انجام دهد و باید حتما در مورد ‌آن یک احساس مسئولیت عمومی وجود داشته‌باشد.
مسئول آموزش نوو نوردیسک به کار ویژه این شرکت در راه‌اندازی اتوبوس دیابت در ایران نیز اشاره کرد وگفت: اتوبوس‌ دیابت ابتکار نوو نوردیسک و یکی از کارهای خوب این شرکت است که به عنوان ایستگاه سیار تست قند خون به‌همراه آموزش و مشاوره رایگان در سراسر جهان گردش می‌کند. این اتوبوس در سال 2010 نیز به مدت پنج روز به ایران آمد.
شکیبافر خاطرنشان کرد: این امر سبب شد که از سال 91 با کمک شهرداری تهران یک اتوبوس دیابت برای استان تهران ایجاد شود که تقریبا روزی 200 مراجعه کننده دارد.خوشبختانه همین الگو در شهرهای رفسنجان، یزد و کرمانشاه نیز اجرا شده و اکنون تعداد اتوبوس دیابت در کشور به چهار دستگاه رسیده‌ است.

701

31 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار