آیت الله اراکی: پیروزی مقاومت نشانگر قدرت ایران و محور مقاومت بوده است

چهارشنبه 15 آذر 1396 - 10:40
کد مطلب: 880916
سس

آیت‌الله اراکی گفت که دنیا امروز در نهادش ایمان دارد پیروزی مقاومت نشانگر قدرت ایران و محور مقاومت بوده و این یعنی این که قدرت برتر در منطقه و جهان قدرت مقاومت است.

به گزارش ایسکانیوز، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شامگاه سه‌شنبه(14آذرماه) در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: ما معتقدیم که وارد مرحله جدیدی می‌شویم و دانشگاه و حوزه‌های علمیه باید وارد این عرصه شوند و این مرحله جدید ورود بر تمدن نوین اسلامی با تکیه بر الگوی تمدن ایرانی اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه جامعه امروز باید آماده ورود به تمدن نوین اسلامی باشد، اظهار داشت: ما برای ورود به این عرصه باید تمدن نوین اسلامی را تبیین و استنباط کنیم و در عرصه پژوهش و ارائه درست آن تلاش کنیم.در واقع ما در تبیین تمدن نوین اسلامی باید به نحوی عمل کنیم که جوان ایرانی آیینه تمام نمای یک جوان تمدن نوین اسلامی شود و همین امر در همه اقشار ایرانی باید به عنوان الگو باشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به شکست جبهه تروریسم در منطقه گفت: ما معتقدیم که اکنون وارد مرحله جدیدی می‌شویم و بعد از شکست جبهه تروریستم در منطقه حرف ما باید جدی‌تر شود، آنچه در منطقه رخ داد یک حرکت و یورش علیه استکبار بود، امروز می‌بینیم که با رسوم، لباس، تولیدات ایرانی و هنر ایرانی مقابله می‌شود، حتی از عرضه فیلم ایرانی هم جلوگیری می‌شود.

آیت الله اراکی افزود: آنچه امروز داعش با آن موجه شد شکست استکبار بود و داعش هم تنها یک ابزار بود و این شکست راه را برای عرضه تمدن نوین اسلامی باز کرده است و از این پس اسلام می‌تواند در جهان آموزه‌های خود را ارائه کند و فراموش نکنیم تمدن نوین اسلامی بدون وحدت عملی نخواهد شد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر این که تمدن غرب با جنگ‌طلبی پیوند خورده است، خاطرنشان کرد: آمریکا یک کشوری بود که غرب به آن حمله کرد و مردم آن را کشت و آتش زد و در واقع آنها وارد فرهنگ آمریکا شدند و آن را مورد دستخوش قرار دادند. استکبار از هروسیله‌ای برای جنگ بین شیعه و سنی استفاده می‌کند، تحلیل‌های غربی از یک حادثه در ایران و عراق یا کشورهای دیگر منطقه این است که آن را به سوی تفرقه بکشانند، در واقع هر اتفاق در منطقه ما حتما به جنگ شیعه و سنی ربط می‌دهند و این برای غرب بسیار ارزشمند است، آنها به هر جنگی دست می‌زنند و جنگ جغرافیایی، قومی و مذهبی برای آنها فرق نمی‌کند.

آیت الله اراکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موانع ایجاد وحدت گفت: مهم‌ترین عامل این است که ما شاهد ستیز درونی می‌شویم و هیچ ملتی سر برنخواهد آورد مگر در سایه واحد اراده جمعی و وحدت موردنظر، ما یک وحدت رویه‌ای نیاز داریم که به وحدت فرهنگ تبدیل شود و یکی از عوامل بازدارنده وحدت "تفرقه" است و استکبار هم به دنبال ایجاد تفرقه در منطقه است.

وی روحیه "تقلب" را از دیگر عوامل عدم تحقق وحدت دانست و گفت: در واقع غرب به دنبال این است که ما را در همه عرصه‌های زندگی خود وادار به تقلید کند، امروز چرا ما باید در پوشاک، غذا و زبان به دنبال غرب برویم آن هم در کشوری که از منظر فرهنگی غنی هستیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین افزود: مانع سوم عدم تحقق وحدت موضوع "تنبلی" است، فرهنگ اسلامی توجه و جدیت در کار را مورد تاکید قرار داده است، شیعه علی یعنی انسانی که کاری باشد، این سه عنصر را اگر بتوانیم دنبال کنیم و در جهت رفع آن کوشا باشیم می‌توانیم موانع وحدت را از میان برداریم.

وی در مورد وحدت در محور مقاومت نیز تصریح کرد: جهان دیگر یعنی استکبار غرب سعی دارد ارزش پیروزی مقاومت را بکاهد و آن را یک امر بی‌ارزش تلقی کند ولی همه دنیا امروز در نهادش ایمان دارد که این پیروزی نشانگر قدرت ایران و محور مقاومت است، استکبار تمام ابزار خود را برای آشوب کردن منطقه ما به کار گرفته است و این به این معناست که قدرت برتر در منطقه و جهان قدرت مقاومت است.

وی یادآور شد : از منظر روحی و روانی مردم منطقه و جهان به این عقیده هستند که آنچه ما داریم از قدرت دشمن بیشتر است، قدرت نظامی نیاز به قدرت فرهنگی و فکری هم دارد که نیروهای مقاومت آن را دارا هستند، از این رو هنرمندان، مبتکران و رزمندگان جبهه مقاومت اگر خوب تلاش کنند ما آینده خوبی خواهیم داشت.

وی افزود: درس مقاومت به ما نشان داد که آنچه بخواهیم می‌توانیم انجام دهیم، ما اگر بخواهیم اقتصاد مقاوم بسازیم باید بروی نیروی انسانی، نفت و منابع طبیعی خود متکی باشیم و در این صورت می‌توانیم یک اقتصاد خوب را بسازیم.

503

121 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار