دومین محموله بنزین یورو ۵ تا عصر امروز تحویل انبار نفت شهیدرجایی بندرعباس می‌شود

شنبه 18 آذر 1396 - 10:19
کد مطلب: 881767
ستاره خلیج فارس

مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از تحویل دومین محموله بنزین یورو5 به انبار نفت شهید رجایی بندرعباس تا عصر امروز خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکاینوز؛ به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی محمدعلی دادور مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس درباره علت خارج شدن موقت این پالایشگاه گفت : بر اثر برخورد یک بیل مکانیکی با کابل برق 63 کیلو ولت که منجر به از دست رفتن شبکه برق اصلی و اضطراری پالایشگاه و از سرویس خارج شدن پالایشگاه شده بود که در حال حاضر با رفع این اشکال فعالیت پالایشگاه از سر گرفته شده است.

او افزود: با تلاش پرسنل پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرف مدت یک روز شبکه برق تعمیر و پالایشگاه متصل و همچنین انشعابات یوتیلیتی و فرآیندی مورد نیاز برای راه-اندازی و تولید تجاری فازهای دوم و سوم برقرارشد .

او با اشاره به اینکه این تصمیم برای خارج نشدن از مدار ، هنگام راه اندازی فاز های دوم و سوم و یا اجرای عملیات پر ریسک برای برقراری انشعابات مورد نیاز فازهای دوم و سوم در حین تولید فاز اول صورت گرفته ، تاکید کرد: با راه اندازی واحد های یوتیلیتی و تقطیر از فردا (یکشنبه صبح ) با استفاده از هیدروژن دریافتی از پالایشگاه بندرعباس واحد CCR به مدار تولید خواهد آمد .

به گفته مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با راه اندازی این واحد نیز ، هیدرژن تولیدی واحد CCR واحد تصفیه هیدروژنی نفتا و پس از آن واحد ایزومریزاسیون وارد مدار می شود .

براساس این گزارش دادور در ادامه افزود: در مدت کوتاه از سرویس خارج شدن پالایشگاه با تلاش شبانه روزی همکاران مولد تولید برق شماره 3 با ظرفیت 40 مگاوات و همچنین بویلر HRSG شماره 6 به ظرفیت 125 تن در ساعت و بویلر B با ظرفیت 275 تن در ساعت و پمپ سوم آب دریا با ظرفیت 12500 مترمکعب در ساعت با هدف پایداری بیشتر شبکه یوتیلیتی و تامین یوتیلیتی مورد نیاز فاز دو راهاندازی شده است .

دادور همچنین با تاکید براینکه که از ابتدای آبان ماه با هدف رعایت صرفه و صلاح سهامدا ران تیم ممیزی انرژی با هدف شناسایی و کاهش سوخت و ضایعات تشکیل شده گفت: این اقدام منجر به کاهش سوخت و ضایعات از ده درصد خوراک پالایشگاه به کمتر از یک و نیم درصد از خوراک پالایشگاه شده با توجه به اینکه اعمال بعضی از این تغییرات به توقف موقت فعالیت پالایشگاه نیاز داشت در این مدت فرصت را غنیمت شمرده و تغییرات مورد نظر تیم ممیزی صورت گرفت .

به گفته او همچنین به منظور پایین آوردن ریسک عملیاتی واحد تصفیه هیدروژنی نفتا با هدف تولید پایدار بنزین یورو 5 در ورودی واحد ایزومریزاسیون سولفورگارد طراحی و نصب شد و انشعابات مورد نیاز تامین شده است .

دادور همچنین از تحویل دومین محموله بنزین یورو5 به انبار نفت شهید رجایی بندرعباس تا عصر امروز خبر داد.

مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس درمورد حقوق های معوقه کارکنان شرکت نفت ستاره خلیج فارس و نیز کارکنان شاغل در شرکت های پیمانکار این پالایشگاه گفت: از آبان ماه تاکنون سه ماه حقوق معوق کلیه کارکنان این پالایشگاه تسویه شده است.
دادور از شروع به کار 60 نفر دیگر از قبول شدگان در آزمون ورودی شرکت نفت ستاره خلیج فارس خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با آموزش این نیروهای جوان در فاز یک برای راه اندازی فاز2و3پالایشگاه از توان این نیروهای جوان استفاده شود.
شرکت نفت ستاره خلیج فارس پس از انجام تغییرات مدیریتی در اواخر مهر ماه صد نفر از پذیرفته شدگان در آزمون ورودی این شرکت که در دوره مدیریتی قبل به صورت غیرقانونی از کار برکنار شده¬بودند را به خدمت گرفت و با احتساب این 60 نفر تاکنون اشتغال 160 نفر از نیروهای جوانی که حایز بهترین رتبه در آزمون ورودی شده بودند را فراهم کرده است .

402

169 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار