همه چیز درباره طرح کسری و معافیت از خدمت ایثارگران/ محدودیت سنی برای ثبت نام در طرح وجود ندارد

شنبه 18 آذر 1396 - 10:59
کد مطلب: 881810
سربازی

سردار کریمی با بیان این مطلب که تمام افرادی که پدر یا مادرشان آزاده، جانباز، ایثارگر و رزمنده بوده یا در طرح امام‌حسن مجتبی(ع) قرار دارند، مشمول طرح معافیت یا کسری خدمت هستند، گفت: چه فرزند مشمول باشد چه در سال‌های آتی مشمول شود، باید در این طرح ثبت‌نام کند.

به گزارش ایسکانیوز ،سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص آخرین آمار ثبت‌نام فرزندان آزادگان، جانبازان، رزمندگان و ایثارگران در طرح کسر یا معافیت خدمت سربازی ایثارگران اظهار داشت: تا این لحظه بیش از 100 هزار نفر در دفاتر پلیس + 10 ثبت نام کرده‌اند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا با اعلام این مطلب که روند ثبت نام تاکنون خوب بوده و هیچ مسأله خاصی وجود نداشته است، به همه ایثارگران تأکید کرد که حتماً طبق برنامه زمانبندی برای ثبت‌نام مراجعه کنند.

وی گفت: از 11 تا 20 آذر مختص ثبت‌نام خانوادهای جانبازان و آزادگان و از بیستم به بعد مختص ایثارگران و جاماندگان ثبت‌نامی خانواده‌های جانبازان و آزادگان است.

این مقام ارشد نظام وظیفه تأکید کرد: باید تمام خانواده‌هایی که پدر یا مادرشان آزاده، جانباز، ایثارگر و رزمنده بوده‌اند، برای ثبت نام مراجعه کنند؛ حتی کسانی که براساس طرح امام‌حسن مجتبی(ع) در مناطق عملیاتی درگیر حضور داشته و معادل رزمندگی برای آنها محاسبه می‌شود.

سردار کریمی در خصوص اینکه آیا باید خانواده‌هایی که فرزندانشان مشمول است، برای ثبت‌نام مراجعه کنند یا اینکه شرط سنی برای ثبت‌نام وجود ندارد، اظهار داشت: همه ایثارگران چه کسانی که فرزندانشان مشمول است و چه کسانی که فرزندانشان در سال‌های آتی مشمول می‌شوند، باید برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی افزود:‌ این ثبت نام به منزله تصمیم‌گیری برای سال‌های آتی است تا بتوان برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای حضور، کسری و معافیت افراد در آینده انجام داد.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا اظهار امیدواری کرد که همه ایثارگران برای ثبت‌نام به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند تا حقی از ایثارگری تضییع نشود.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: بعد از پایان مهلت ثبت‌نام و بررسی یک‌ماهه، اسامی افرادی که در زمره 20 هزار نفر کسر یا معافیت از خدمت امسال باشند اعلام خواهد شد.

705

166 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار