کود اوره مورد نیاز کشاورزان تامین می شود

شنبه 18 آذر 1396 - 16:36
کد مطلب: 882133
کود اوره

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مجتمع‌های تولیدکننده کود اوره، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال تولید هستند و پس از تامین نیازهای داخلی، مازاد تولیدات صادر می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، علی محمد بساق زاده اظهار کرد: تولید کود اوره از سوی مجتمع‌های پتروشیمی وضع مطلوبی دارد و طبق برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است و باید بر این نکته تاکید کرد که نظم بسیار خوبی در بازار کود اوره حاکم است و وضع مناسبی نیز در واحدهای پتروشیمی تولید کننده این محصول وجود دارد.

او تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در ابتدای سال نیاز ماهانه خود را اعلام کرده و واحدهای پتروشیمی همگام با تامین نیاز داخل تولید می‌کنند و مازاد نیاز بر داخل نیز صادر می‌شود.

عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که میان مجتمع‌های تولید کننده اوره و آمونیاک کشور همکاری وجود دارد گفت: شرکت‌ها به دلیل خصوصی بودن گاهی در برخی مسائل مانند سوآپ اختلاف نظرهایی دارند؛ اما باید به این نکته اشاره کرد که اولویت فعالیت این شرکت‌ها تامین کامل کود مورد نیاز کشاورزان کشور است.

تولید کنونی کود اوره کشور حدود ۵,۵ میلیون تن است؛ مجتمع‌های بزرگ تولیدکننده کود اوره کشور پتروشیمی‌های کرمانشاه، شیراز، خراسان و پردیس هستند و کود اوره مورد استفاده در کشور حدود ۲,۲ میلیون تن است.

402

169 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار