معاون آخوندی مطرح کرد:

لزوم بازنگری در مصوبات و قوانین ترانزیت

یکشنبه 19 آذر 1396 - 19:17
کد مطلب: 882782
ترانزیت

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشست با فعالان حوزه ترانزیت گفت: می‌توان با توجه به موقعیت و شرایط فعلی حاکم بر بخش، مصوبات دوره‌های قبلی را اصلاح و بازنگری کرد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، داود کشاورزیان با تاکید بر جایگاه، اهمیت و نقش ترانزیت در توسعه اقتصادی ـ اجتماعی کشور اظهار داشت: علاقه مند هستم که انجمن در عرصه های حمل و نقل کشور حضور پر رنگ تری داشته باشد و استقبال می کنیم که مسائل بخش را خود انجمن پیگیری و حل کند و مراجع دولتی همچون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز در کنار انجمن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: مسائلی که مرتبط با سایر سازمان های دست اندرکار وجود دارد می تواند در مراجع ذی ربط از جمله شورای عالی هماهنگی ترابری کشور مطرح و حل شود که لازم است انجمن موضوعات را دسته بندی و جهت طرح آماده کند.

کشاورزیان برگزاری جلسات با مسئولین نهادها و سازمانهای مرتبط با حمل و نقل بین المللی و ترانزیت را موثر و راهگشا برشمرد و گفت : ممکن است پاره ای از مسائل با برگزاری جلساتی با مسئولین سازمانهای ذیربط چاره اندیشی شود و بخشی دیگر جهت تصمیم گیری در شواری عالی هماهنگی ترابری کشور مطرح و پیگیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خدمات بخش حمل ونقل جاده ای بین المللی را تخصصی خواند و ادامه داد: چنانچه ناخواسته در دوره های قبل قوانینی تصویب شده باشد می توان با توجه به موقعیت و شرایط فعلی حاکم بر بخش، اصلاح و بازنگری شود.

کشاورزیان حاکمیت را در کنار بخش خصوصی و شرکت های حمل ونقل بین المللی و انجمن صنفی این بخش یاد و تصریح کرد: بحث هایی همچون تامین اجتماعی، بیمه، مالیات و در مقابل دستمزدها و کارکردها و معافیت های مورد تقاضا امروزه کاملا روشن و شفاف است، همانطور که در مورد شرکت های حمل ونقل سوخت پیگری و تصمیمات مناسبی اتخاذ شد، با مستندات و دلایل منطقی می توان در مراجع ذی ربط پیگیری کرد تا آیین نامه های مربوطه اصلاح شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای رفتارهای قانونی صریح و روشن را امری اجتناب ناپذیر دانست و تاکید کرد: رفتار چندگانه از قوانین چنانچه در مواردی وجود داشته باشد با برگزاری جلسات کارشناسی و مدیریتی با سازمان های دیگر با جمع بندی که انجمن از موضوعات مبتلا به ، انجام داده است، می توان راه کارهای مناسبی برای آرامش خاطر فعالیت فعالان بخش حمل ونقل بین المللی و ترانزیت فراهم آورده، تصمیمات لازم اتخاذ کرد.

بر اساس این گزارش در ابتدای این نشست یونس جاوید رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های حمل و نقل بین المللی و محمدجواد عطرچیان دبیر این انجمن گزارشی از فعالیت های انجمن ارائه کرد همچنین تعدادی از مدیران عامل شرکت های حمل ونقل بین المللی و فعالان این بخش در این نشست مسائل و مشکلات حاکم بر فعالیت های بخش را مطرح و نقطه نظرات خود را در این خصوص تشریح کردند.

درپایان این دیدار از سوی انجمن شرکتهای حمل ونقل بین المللی به نمایندگی از سوی شرکت های حمل ونقل بین المللی به پاس تلاش های مدیریتی انجام گرفته در بخش حمل و نقل بین المللی لوح سپاس و قدردانی را به مهندس کشاوریان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و اسماعیل غلامی معاون حمل ونقل این سازمان تقدیم داشتند.

گفتنی است اسماعیل غلامی معاون حمل ونقل و رضا نفیسی مدیر کل ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در این نشست و دیدار مهندس کشاورزیان را همراهی می کردند.

401

46 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار