۹ ماه زندان برای مردی که تجدید فراش کرد

سه‌شنبه 21 آذر 1396 - 23:30
کد مطلب: 883744
جنایت‌های بی‌مکافات

مردی که با توافق همسر خود و بدون اجازه دادگاه تجدید فراش کرده بود، به زندان رفت.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از تسنیم؛ اخبار حوادث همیشه و در تمامی برهه‌های تاریخ مخاطبان «پَروپاقرصی» داشته و از دهه‌های گذشته تا به امروز همچنان در زُمره پربازدیدترین اخبار قرار داشته است، از سالیان دور نیز تعداد زیادی از خوانندگان، روزنامه را می‌خریدند تا صفحه حوادث آن را بخوانند.

اکنون نیز با حضور خبرگزاریها و سایتهای خبری، هرروزه بخش قابل توجهی از پربازدیدترین اخبار هر رسانه‌ای به اخبار حوادث تعلق می‌گیرد و صفحه حوادث روزنامه‌ها همچنان پربازدید و پابرجاست.

برای بازخوانی حوادث و پرونده‌های جنایی در دهه‌های گذشته به‌سراغ اخبار حوادث یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار کشور در دهه 50 رفتیم و در قالب سلسله گزارشهایی به بازخوانی این پرونده‌ها البته با ادبیات و «قلم حوادث‌نویسی» خاص آن ایام (بدون دخل و تصرف در نحوه تنظیم آن) می‌پردازیم.

در ادامه به بازخوانی حوادث و وقایع جنایی چهاردهم مهر 1355 می‌پردازیم.

9 ماه زندان برای تجدید فراش

مردی که با توافق همسر خود و بدون اجازه دادگاه تجدید فراش کرده بود، روز گذشته به زندان رفت.

پرونده این مرد که اکبر نام دارد از شعبه دو تحقیق به شعبه 15 دادگاه «جنحه» ارجاع شد و روز گذشته اکبر به اتهام تجدید غیرمجاز فراش به زندان افتاد.

او در بازجویی گفت: پس از پنج سال زندگی با زنم «ایران»، چون او بچه‌دار نشد به تشویق دوستان و همسایه‌ها و با اجازه ایران تصمیم گرفتم زن دیگری بگیرم و بچه‌دار شوم ضمناً به زن دومم نیز گفته بودم که همسر دیگری دارم اما چون عاقد در قباله ازدواج ما این موضوع را ذکر نکرده است، حالا زن دومم پس از پنج ماه زندگی با من بنای ناسازگاری گذاشته است.

رئیس شعبه 15 دادگاه جنحه، روز گذشته با توجه به موارد اتهامی اکبر و اینکه بدون اجازه دادگاه، تنها به استناد اجازه همسر اول خود تجدید فراش کرده است، او را به 9 ماه حبس محکوم کرد.

زنی به میعاد مرگ رفت

مردی که قصد فریب زن شوهرداری را داشت، به خاطر عدم توفیق در نیت خود، به صورت زن اسید پاشید و متواری شد، زن که به شدت دچار سوختگی شده بود به بیمارستان سوانح سوختگی انتقال یافت.

زن مصدوم که کبری نام دارد پس از کسب آرامش نسبی در بیمارستان به مأموران گفت: مردی به نام حسن از چندی پیش به قصد اغفال من که دارای شوهر و 6 فرزند هستم، به تعقیبم پرداخت.

او هنگامیکه از این تعقیب‌های مصرانه نتیجه نگرفت، ظهر دو روز قبل طی تماس تلفنی اعلام کرد که یکی از فرزندانت نزد من است و اگر فرزندت را می‌خواهی اکنون به ملاقات من بیا.

کبری افزود: پس از این مکالمه سراسیمه و پریشان به سوی محل قرار رفتم و در برابر حسن قرار گرفتم و او بی‌هیچ گفت‌وگویی محتوای شیشه‌ای را که اسید بود، به صورت من پاشید و فرار کرد.

صابری؛ بازپرس شعبه 15 دادسرای تهران، دستور دستگیری حسن را صادر کرد، متهم پس از تحقیقات لازم با قرار صادره روانه زندان شد.

مأموران به دنبال قاتل ناشناس می‌گردند

دو شب قبل مأموران پاسگاه ژاندارمری مهرآباد شمالی به استناد ادعای تلفنی یک مرد ناشناس، جسد جوانی را کنار دیوار مخروبه بیابانهای غرب تهرانسر کشف کردند.

با گزارش مأموران، آقای صانعی؛ بازپرس شعبه یک دادسرای تهران پس از عزیمت به محل واقعه، جسد جوان بیست و شش ساله‌ای را دید که از دهان و بینی او خون خارج شده بود ضمناً در کنار جنازه پاکت دربسته‌ای به دست آمد که داخل آن مقداری دارو به همراه یک نسخه پزشک به چشم می‌خورد، از آنجایی که روی نسخه نام منصور نوشته شده بود، حدس زده می‌شود که این اسم متعلق به متوفی باشد.

به دستور بازپرس، جسد مکشوفه به پزشکی قانونی انتقال یافت تا علت مرگ مشخص شود زیرا تصور می‌رود که جوان یاد شده به قتل رسیده است، به دستور صانعی، مأموران، اینک در جست‌وجوی یافتن قاتلین منصور هستند.

705

166 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار