روحانی مطرح کرد؛

ضرورت مراقبت جدی‌تر از مرزها برای جلوگیری از قاچاق و ورود مواد مخدر

دوشنبه 27 آذر 1396 - 16:01
کد مطلب: 886335
مراسم بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه بندر بین المللی شهید بهشتی چابهار با حضور دکتر روحانی

رئیس جمهور در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: باید از تجارب موفق دیگر کشورها در مواجهه با پدیده اعتیاد و گسترش مواد مخدر استفاده کنیم.

به گزارش سرویس سیاسی ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی امروز (دوشنبه 27 آذر) در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ضرورت توجه به نوجوانان و جوانان در مدارس و دانشگاه‌ها و آگاه سازی آنان نسبت به تبعات استفاده از مواد مخدر، اظهار داشت: آموزش و پرورش و معلّمان و اساتید ما نقش و مسئولیت بسیار حائز اهمیتی در این زمینه دارند و باید به گونه‌ای گام برداریم که مدارس و دانشگاه‌های کشور محیط های پاک باشند.

روحانی مبارزه با پدیده پولشویی، گسترش فضاهای نگهداری از معتادان و متجاهرین، استفاده از طرح‌ها و اقدامات نوین در زمینه مبارزه با مخدر و بهره گیری از ظرفیت های گسترده سازمان‌های مردم نهاد(سمن‌ها) و بخش‌های مردمی را در کاهش آمار مبتلایان به مواد مخدر مهمّ دانست و افزود: باید از تجارب موفق دیگر کشورها در مواجهه با پدیده اعتیاد و گسترش مواد مخدر استفاده کنیم.

رییس جمهور بر ضرورت مراقبت بهتر و جدّی‌تر از مرزها و گسترش رایزنی با همسایگان در راستای جلوگیری از قاچاق و ورود مواد مخدر به کشور نیز تأکید کرد.

در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر به ریاست رییس جمهور، با عنایت به تأکیدات رهبر معظّم انقلاب بر لزوم مبارزه جدی با قاچاق مواد مخدر و پدیده اعتیاد در کشور، عملکرد چهارساله دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر در چهار حوزه مقابله، درمان، پیشگیری و صیانت بررسی شد.

در این جلسه همچنین با نگاه آسیب شناسانه به فعالیت دستگاه‌ها در حوزه های مختلف مبارزه با مواد مخدر، اولویت‌ها در زمینه پیشگیری، توجه به جوانان بویژه در سطح آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، توجه به امور زنان و موضوع درمان و پیشگیری با مشارکت مردم، تعیین و به تصویب رسید.

در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر مباحثی در راستای مقابله با مواد مخدر در مرزها انجام و مقرر شد، طرح جامعی در این راستا و متناسب با آن تهیه و در خصوص آن تصمیم گیری شود.

گسترش مراکزی برای درمان و هدایت معتادان و اشتغال آنان در حوزه‌های مختلف فعالیت و کار، از دیگر محورهای جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر بود که در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه توانمند سازی و بانک ها در حوزه ارائه تسهیلات برای کار و اشتغال زایی و دیگر دستگاه ها نیز برای تأسیس این مراکز موظف به برنامه ریزی و انجام اقدامات شدند.

همچنین مقرر شد ستاد به صورت ماهانه این مصوبات را از دستگاه‌های مربوطه پیگیری کند تا بتواند گزارش مناسب و موفقیت آمیزی از اجرای این طرح‌ها به رهبر معظّم انقلاب ارائه کند.

303

171 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار