افزایش 3000 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی تا پیک تابستان آینده

شنبه 9 دی 1396 - 14:40
کد مطلب: 891145
طرزطلب

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه های حرارتی کشور گفت: برنامه ما این است که تا تابستان سال آینده حدود 3000 مگاوات ظرفیت جدید وارد مدار کنیم که تمام سرمایه آن از محل سرمایه گذاری داخلی خواهد بود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه های حرازتی کشور، در خصوص نیروگاه هایی که برای پیک تابستان 97 به مدار خواهند آمد، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 1500 مگاوات نیروگاه جدید به مدار آمده که امیدواریم تا تابستان سال آینده این میزان را به 3000 مگاوات برسانیم.
او افزود: کل سرمایه گذاری انجام شده در این سه هزار مگاوات نیروگاه جدید که تا تابستان سال آینده به مدار می آید، سرمایه گذاری داخلی است.
طرزطلب تصریح کرد: تقریباً بجز در یک واحد 162 مگاواتی نیروگاه شیروان که از سرمایه گذاری دولتی سرمایه آن تأمین می شود، بقیه نیروگاه های جدید تا تابستان 97، از طریق سرمایه بخش خصوصی تأمین می شوند.
او در ادامه در خصوص تبدیل برج های تر به خشک در نیروگاه های کشور گفت: این طرح از سال 94 در واحد اول نیروگاه همدان به ظرفیت 250 مگاوات، آغاز و در سال 96 تکمیل شد و ما براساس آن توانستیم حدود 87 درصد مصرف آب را در این واحد نیروگاهی کاهش دهیم.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه های حرارتی کشور خاطرنشان کرد: این برنامه برای واحد های بعدی نیروگاه شهید مفتح همدان در حال اجرا شدن است که واحد دوم نیز پیمانکار آن تعیین شده که امیدواریم به زدی شاهد اتمام این فاز از پروژه باشیم.
او اضافه کرد: 2 واحد باقیمانده این نیروگاه نیز قرار است از وام جایکا برای تأمین سرمایه تبدیل این برج های تر به خشک استفاده کنیم.
او با اشاره به اجرای همین طرح در نیروگاه اصفهان نیز اظهار داشت: برای نیروگاه اصفهان نیز دنبال مجوز هستیم که امیدواریم با دریافت سریع این مجوزها بتوانیم کار آن را زودتر شرو کنیم.

402

169 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار