فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود خبر داد:

دستگیری قاتل و همدستان وی در نزاع دست جمعی شب گذشته

شنبه 16 دی 1396 - 09:09
کد مطلب: 893555
شاهرود

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری قاتل و همدستان وی در نزاع دست جمعی شب گذشته توسط کاراگاهان پلیس آگاهی شهرستان شاهرودخبرداد.

به گزارش ایسکانیوز، سرهنگ "سید مجتبی اشرفی" در تشریح این خبر گفت: نیمه شب گذشته یک مورد نزاع وچاقوکشی به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ شهرستان شاهرود اعلام که واحد گشتی بهمراه عوامل اورژانس درمحل حاضر ومشخص شد فردی جوان براثر وارد آمدن چند ضربه چاقو از قسمت پا مجروح شده و دچارخونریزی شدید می باشد.

اشرفی از انتقال فرد مجروح به بیمارستان امام حسین خبر داد و گفت: باتوجه به ضربات وارده به شریانهای حیاتی بدن فرد مجروح وخونریزی شدید ، تلاش چندساعته تیم پزشکی نیز بی نتیجه بوده و فردجوان در بامداد یوم جاری فوت کرد.

این مسئول انتظامی از تشکیل پرونده قتل در این خصوص خبر داد و افزود : فورا ۳ اکیپ از ماموران وکاراگاهان زبده پلیس آگاهی به سراکیپی رئیس پلیس این اداره تحقیقات خود را آغاز نمودند.

اشرفی به شناسایی عاملین احتمالی جنایت و رابطه های موجود بین آنان اشاره داشت وافزود: با احضاربرخی شاهدین و بررسیهای انجام شده مشخص شد علت این درگیری یک فقره تصادف بوده که طرفین پس از آن با هم درگیر شده و درنهایت این درگیری به تعقیب و گریز منجر شده و با اضافه شدن چند خودرو دیگر از دوستان طرفین درگیری، چاقوکشی رخ داده و افرادی که هویت آنان مشخص نیست درنهایت باضربات چاقو سرنشین یکی ازخودروها را به قتل رسانده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود با توجه به نبودن مدارک مستدل در این پرونده جهت شناسایی ضاربین گفت: تنها سرنخ این پرونده یکدستگاه خودرو پراید بود که این سرنخ درنهایت به کشف مشخصات خودروبه روشهای نوین پلیسی منجر شده و اکیپ ویژه پلیس ، خودرو مذکور را در یکی از محل هایی که احتمال حضور آن می رفت رویت و راننده و سرنشین خودرو را قبل از هرگونه اقدامی درعملیاتی پلیسی دستگیرنمودند.

این مسئول انتظامی از شناسایی نفر سوم که باجعل هویت خود قصد فریب ماموران در یک واحد صنفی را داشت خبر داد و گفت: درنهایت هر ۳عامل این جنایت دستگیر و مورد شناسایی قرار گرفتند.

اشرفی از اعتراف صریح جوان ۲۶ساله به قتل اشاره داشت و افزود: با کشف خودرو که آثار خون برآن مشهود بوده و دستگیری عاملین این جنایت هولناک با البسه آغشته به خون مقتول ، دستگیر شدگان چاره ای جز اعتراف نداشته واذعان داشتند پس از تصادف خسارتی در یک نقطه از شهر بین دو دستگاه خودرو نزاعی بین حاضرین رخ داده و درنهایت به تعقیب و گریز واضافه شدن چند دستگاه خودرواز دوستان طرفین و چاقوکشی منجر شده و فردی۲۶ ساله از سرنشینان پراید توقیفی باهمکاری دوستان خود مقتول را که با چاقو به آنها حمله ور شده بود متوقف نموده و ضرباتی را به مقتول با یک قبضه چاقو وارد آوردند که منجر به قتل وی شده و باکشف آلت قتاله و اعترافات صریح قاتل و همدستان وی پرونده تکمیل و به مراجع قضایی ارسال گردید.

سرهنگ سید مجتبی اشرفی درخاتمه باتقدیر از زحمات ماموران پلیس آگاهی در اقدام ضربتی و درایت هوشمندانه و قابل تقدیر آنان در شناسایی و دستگیری متهمین در کمتر از ۴ ساعت گفت: متاسفانه گاها یک مشکل بسیار کوچک وقابل چشم‌پوشی با یک اقدام شتابزده برای قدرت نمایی همراه بوده که خاتمه آن همچون این مورد،قتل و مجازات هایی چون سلب حیات و حبس های طویل مدت برای عاملین آن است که میتوان با اندکی تامل وسعه صدر بدون پرهیز ازخشونت مشکل را مرتفع و از حواشی پس از آن جلوگیری کرد.

219 / 165

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار