500 هزار میلیارد تومان از دارایی‌های دولت شناسایی شد/ امسال یک میلیون نفر وام ازدواج گرفتند

دوشنبه 18 دی 1396 - 18:08
کد مطلب: 894748
کرباسیان

مسعود کرباسیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به یک میلیون نفر وام ازدواج پرداخت شده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ مسعود کرباسیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به یک میلیون نفر وام ازدواج پرداخت شده است.

او همچنین گفت: ما آمادگی پرداخت سود سهام 49 میلیون نفر از مشمولین سهام عدالت را در سال جاری داریم که از این تعداد دو میلیون نفر فوت شده‌اند که سود آنها به حساب وراث قانونی آنها واریز خواهد شد.

کرباسیان سود سهام عدالت برای مشمولین تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد به ازای هر نفر 150 هزار تومان اعلام کرد و افزود: این رقم برای دهک‌های درآمدی بالای جامعه 75 هزار تومان خواهد بود که با دستور رئیس جمهور این امر تا پایان سال جاری محقق خواهد شد.
او با تشریح دستاوردهای اقتصادی دولت‌های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: رشد اقتصادی کشور از رقم منفی 7.7 درصد در سال 1394 به ترتیب به رقم منفی 3 درصد و 12.5 درصد در سالهای 92 و 95 رسید و در شش ماهه ابتدای سال جاری به رقم 5.6 درصد رسیده است.

وزیر اقتصاد همچنین رشد تشکیل سرمایه گذاری ثابت ناخالص را در سال 1391 رقم منفی 19 درصد اعلام کرد و افزود: این رقم در سال های 92 و 95 به ترتیب به منفی 7.8 درصد و منفی 3.7 درصد رسیده که در شش ماهه نخست سالجاری به 3.1 درصد ارتقاء یافت.

کرباسیان همچنین با اعلام آمارهایی در خصوص جایگاه ایران در شاخص های جهانی، رتبه ایران در بخش های نوآوری جهانی، سهولت کسب و کار، ریسک اعتباری_تجاری، آزادی اقتصادی، عملکرد لجستیکی و نیز کارآفرینی و نوآوری را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

او در خصوص شاخص های مهم اقتصادی ایران نیز گفت: در ده ماهه گذشته، رشد 29.6 درصدی در حوزه تجهیز منابع مالی خارجی (فاینانس)، 19.2 درصد در شاخص کل بورس و 13.2 درصد در ارزش بازار بورس نسبت به آذر ماه سال گذشته را شاهد بودیم.

کرباسیان با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد بزرگترین تامین کننده مالی دولت است گفت: وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی در سال 1392 رقم 43.3 درصد بوده که این رقم در سالهای 93، 94 و 95 به ترتیب 35.3، 33.2 و 26.1 درصد کاهش یافت.

وزیر اقتصاد با اشاره به اولویت های ابلاغی رئیس جمهور ضمیمه حکم انتصابش در تشریح پروژه های راهبردی این وزارتخانه گفت: بر این اساس 18 سیاست شامل اولویت های عمومی و اختصاصی، 33 پروژه و 1750 زیر پروژه تعریف گردید.

او در ادامه با بیان اینکه تاکنون 500 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت شناسایی شد، تاکید کرد: تلاش می کنیم طی چند ماه آینده 90 درصد از دارایی های دولت را احصاء و در ایجاد صکوک و تسویه بدهی ها از این دارایی ها استفاده کنیم.

کرباسیان استقرار دولت الکترونیک، سلامت مالی اداری و خزانه داری الکترونیک، راه اندازی سامانه صدور مجوزها و بهبود محیط کسب و کار، توسعه بازار سرمایه، تکمیل فرآیندهای واگذاری همراه با بهسازی روند واگذاریها، استقرار گمرک الکترونیک و یکپارچه سازی، شفافیت مالی، بهبود دسترسی همگانی به اطلاعات و معیار قرار دادن قانون در همه امور را از جمله اقدامات وزارت اقتصاد در حوزه های خزانه داری، بهبود محیط کسب و کار، بازار سرمایه، اصل 44 و گمرک عنوان کرد.

وزیر اقتصاد در پایان، جهش پرداخت‌های عمرانی، تسهیل ازدواج، مبارزه با قاچاق و سرمایه ارزان بعنوان بخشی از توفیقات دولت دوازدهم در حوزه اقتصادی نام برد.

401

46 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار