استاندار خراسان شمالی مطرح کرد؛

رونق اقتصاد خراسان شمالی در گرو تغییر نگاه و حمایت از بخش خصوصی است

شنبه 23 دی 1396 - 11:22
کد مطلب: 896256
 محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی در دیدار با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد و مشاور ارشد سرمایه گذاری شهرداری های کشور

استاندار خراسان شمالی از اقتصاد عمران شهری به عنوان یکی از اولویت های این استان برای تحرک و رونق اقتصادی نام برد و گفت: باید با تغییر نگاه و هم افزایی دستگاه ها و حمایت از بخش خصوصی به اقتصاد استان رونق بخشید.

به گزارش ایسکانیوز، محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی در دیدار با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد و مشاور ارشد سرمایه گذاری شهرداری های کشور، این استان را دارای قابلیت های بالقوه فراوان توصیف کرد که باید به کمک همه به فعلیت درآید.

وی با اذعان به محدودیت های موجود برای تأمین منابع اعتباری دولتی، لزوم بهره گیری از شیوه های نوین تأمین منابع مالی به کمک بخش خصوصی را گوشزد کرد و گفت: برای این منظور باید تفکر و ساختارهای سنتی را کنار گذاشت تا بخش خصوصی رغبت بیشتری برای مشارکت در طرح های مختلف داشته باشد.

صالحی فرهنگ سازی برای تغییر نگرش ها در این حوزه را جزو زیربنایی ترین امور مربوط به توسعه خواند و ضمن تأکید بر ضرورت معرفی هر چه بیشتر خراسان شمالی در ایران و جهان، اجرای برنامه هایی به منظور توانمندسازی نیروی انسانی و تغییر نگاه به سرمایه گذاری بخش خصوصی را ضرورتی مهم قلمداد کرد.

در این دیدار، مشاور ارشد سرمایه گذاری شهرداری های کشور با اذعان به ظرفیت های پیدا و پنهان توسعه ای خراسان شمالی، نگاه مثبت مردم و مسئولان استان به ورود سرمایه های بخش خصوصی را ستود و نیروی انسانی توانا و وفاق موجود در استان با تدبیر استاندار را زمینه ساز جذب سرمایه به ویژه در بخش اقتصاد شهری دانست.

داود ندیم هم چنین از ارائه پیشنهادهایی به مدیریت شهری استان برای تدوین بسته های فرصت های سرمایه گذاری ویژه سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوزه های گردشگری، منطقه ویژه اقتصادی، توسعه ارتباطات هوایی و صدور محصولات کشاورزی ارگانیک خبر داد و گفت: در نظر داریم برای تحقق این اهداف، کارگاه های آموزشی و همایش تخصصی معرفی فرصت های سرمایه گذاری خراسان شمالی را برگزار کنیم

901/900

86 / 29

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار