بزرگترین رویداد منطقه ای صنعت توزیع برق برگزار می‌شود

شنبه 23 دی 1396 - 13:39
کد مطلب: 896351
محمد هاشمی برق

دبیر کمیته ملی سیرد ایران گفت: کنگره جهانی سیرد در واقع معتبر ترین نهاد علمی بین المللی است که به صنعت توزیع نیروی برق و ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فنی آن می پردازد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از توانیر، ششمین کنفرانس منطقه ای سیرد با حضور شماری از اندیشمندان و پژوهشگران صنعت برق و دانشگاه در روزهای 26 و 27 دی ماه در پژوهشگاه نیرو در تهران برگزار می شود.

سید محمد هاشمی دبیر کمیته ملی سیرد ایران در مورد این کنفرانس گفت: برنامه های کنفرانس منطقه ای سیرد بر اساس الگوی کنگره جهانی سیرد است که این کنگره هر دوسال یکبار در یکی از کشورهای اروپایی برگزار می شود. وی اظهار داشت: کنگره جهانی سیرد در واقع معتبر ترین نهاد علمی بین المللی است که به صنعت توزیع نیروی برق و ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فنی آن می پردازد.

دبیر کمیته سیرد ایران در ادامه تصریح کرد: مقر اصلی این نهاد علمی در کشور بلژیک است که بیست کشور جهان شامل هفده کشور اروپایی و سه کشور غیر اروپایی شامل ایران، چین و امریکا عضو اصلی آن هستند. همچنین هجده کشور دیگر به عنوان عضو وابسته با سیرد بین الملل همکاری دارند که شرایط عضویت اصلی را حاصل نکرده اند.

سید محمد هاشمی اضافه کرد: همکاری ایران با سیرد بین الملل از سال 1378 آغاز شده و تا حدود دو سال قبل به عنوان عضو وابسته (غیراصلی) با این نهاد علمی همکاری داشت. اما طی چند سال گذشته و به دنبال حضور موفق پژوهشگران ایرانی در اجلاس های جهانی سیرد و احراز بیشترین مقالات پذیرفته شده توسط نویسندگان ایرانی در اجلاس های اخیر، همچنین بر اساس ارزیابی های صورت گرفته از سطح علمی و دانش فنی پژوهشگران ایرانی، کشور ما موفق شد در سال 2016 میلادی به عنوان سومین کشور غیر اروپایی به عضویت اصلی این نهاد معتبر بین المللی درآید.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های توزیع نیروی برق و کمیته سیرد ایران همچنین افزود: پس از استقرار دبیرخانه سیرد ایران در انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های توزیع نیروی برق و برگزاری منظم کنفرانس های منطقه ای سیرد در تهران، که اینک شاهد برگزاری ششمین دوره آن هستیم و انطباق برنامه های آن با کنگره جهانی سیرد، از جمله دیگر عوامل پذیرش ایران به عنوان عضو اصلی سیرد بین الملل بوده است.

دبیر کمیته ملی سیرد ایران همچنین گفت: در کنفرانس امسال تعداد 654 مقاله از سوی نویسندگان به دبیرخانه کنفرانس سیرد رسیده که بر اساس داوری 159 مقاله پذیرفته شده که طی دو روز کنفرانس به صورت شفاهی و پوستر برای علاقمندان ارایه خواهد شد.

همچنین یک نشست تخصصی تحت عنوان "داده کاوی در صنعت برق" نیز توسط چهره های خبره صنعت برق و دانشگاه برای روز دوم کنفرانس پیش بینی شده است.

گفتنی است در کنفرانس امسال آقای تئودور کانر عضو اصلی کمیته راهبردی سیرد بین الملل در مراسم افتتاحیه به عنوان سخنران مدعو حضور خواهد داشت.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار