پور یوسف؛

افزایش تعامل صنعت و دانشگاه در دانشگاه آزاد ارومیه

دوشنبه 25 دی 1396 - 11:41
کد مطلب: 897172
دکتر محمود پوریوسف رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان غربی گفت: اگر نتوانیم بین صنعت و دانشگاه تعاملی برقرار کنیم توانایی های هر دو قسمت پراکنده شده و نمی توان انتظار داشت در راستای توسعه کشور به روش علمی کار فوق العاده ای انجام داد چرا که رشد صنعت بدون پشتوانه آموزشی و پژوهشی یک رشد نامتوازن خواهد بود.

به گزارش ایسکانیوز،محمود پور یوسف افزود: در کشورهای توسعه یافته ارتباط و همکاری بین صنعت ودانشگاه از پشتوانه قوی برخوردار است در صورتی که این ارتباط در کشور ما ضعیف و کم رنگ بوده و بصورت اصولی پی ریزی نشده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با اشاره به اینکه افزایش بزاعت علمی صنعت طبیعتا با افزایش فعالیت های علمی که در دانشگاه ها انجام می گیرد ارتباط مستقیم دارد تصریح کرد: دانشجویان به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این امر نقش شایانی را ایفا می کنند و این تعامل موجب خواهد شد که بتوانیم در بازارهای بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم بین صنعت و دانشگاه تعاملی برقرار کنیم توانایی های هر دو قسمت پراکنده شده و نمی توان انتظار داشت در راستای توسعه کشور به روش علمی کار فوق العاده ای انجام داد چرا که رشد صنعت بدون پشتوانه آموزشی و پژوهشی یک رشد نامتوازن خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه افزود: نبود بازار مناسب برای اشتغال در رشته های علوم انسانی باعث شده گرایش شدیدی به تحصیل در رشته های فنی و مهندسی شکل بگیرد ، رکود در بخش های مختلف از جمله ساختمان سازی، صنایع بزرگ و کارخانه ها، تئوری محور بودن آموزش های دانشگاه و تفاوت آنها با بازار کار و عدم اعتماد صاحبان بازار صنعت به آموزشهای تئوری از مشکلات دانش آموختگان رشته های فنی و مهندسی است.

پور یوسف در خصوص اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برای افزایش تعامل صنعت و دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه با هدف هم افزایی بین دانشگاه و صنعت با ایجاد دفاتر ارتباط صنعت با جامعه ، ایجاد مراکز رشد واحد های فناوری ، شرکت های دانش بنیان و حمایت های مادی و معنوی از طرح های پژوهشی با رویکرد تجاری سازی و ثبت اختراع گام های موثری در این راستا برداشته است.

204

188 / 174

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار