رئیس مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات:

تعریف واحد درسی ایمنی برای دانشجویان برخی رشته‌ها ضروری است

شنبه 30 دی 1396 - 12:47
کد مطلب: 898886
رضایی

رئیس مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات با تاکید بر ارتقای استانداردهای ایمنی و بهداشت و محیط در آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها، تاکید کرد: امر آموزش برای ایمنی دانشجویان، مستلزم تصویب قوانین جدید در آموزش دانشگاهی است.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر سعید رضائی رئیس مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات در گفت‌وگو با روابط عمومی این واحد دانشگاهی، در این باره توضیح داد: به نظر می‌رسد در صورتی که واحد درسی ایمنی برای دانشجویان رشته‌هایی که مرتب با آزمایشگاه سر و کار دارند، تعریف شود و جزو سرفصل دروس این رشته‌ها قرار گیرد، نتیجه مناسبی در رابطه با بحث ایمنی آزمایشگاهی در بر خواهد داشت.

رضائی با اشاره به این مطلب که در هر ساعت حداقل 200 دانشجوی کارشناسی، کلاس آموزشی در مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات می‌گذرانند، افزود: متاسفانه بخش عمده‌ای از دانشجویان، آموزش لازم در حوزه ایمنی آزمایشگاه‌ها را ندیده‌اند اما کارشناسان با هوشیاری مراقب هستند و با ملزم کردن دانشجویان به استفاده از لوازم حفاظت فردی، ایمنی آزمایشگاهی را تا حد امکان برای افراد برقرار کرده‌ایم.

وی درباره سابقه تدوین و اجرای قوانین و رویه‌های ارتقای استانداردهای ایمنی و بهداشت محیط در آزمایشگاه‌های واحد علوم و تحقیقات، گفت: در سال 93 با بررسی کمیته‌ای در سازمان مرکزی، آئین‌نامه ایمنی آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها تدوین شد. این درحالی است که آئین‌نامه منسجمی در کشور در این خصوص موجود نیست.

رئیس مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: به همین خاطر، آئین‌نامه ایمنی آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد با الگوبرداری از آئین‌نامه‌های ایمنی موجود در دنیا به خصوص آمریکا و اروپا تدوین، تصویب و ابلاغ شد.

وی افزود: اجرای این آئین‌نامه برای آزمایشگاه‌های جدیدالتاسیس لازم‌الاجرا و الزامی است و برای آزمایشگاه‌های قدیمی مانند رازی، الزام انطباق وجود دارد.

204 / 174

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار