نماینده مردم دورود و ازنا در گفت وگو با ایسکانیوز؛

کارخانه سیمان دورود نفس های آخرش را می کشد/ از دهه 80 مهاجرت به شهرهای ما بیشتر شد

شنبه 7 بهمن 1396 - 06:00
کد مطلب: 901090
مجید کیان پور

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کارخانه ماشین سازی تبدیل به انبار علوفه شده است، گفت: کارخانه سیمان درود نیز نفس های آخرش را می کشد.

مجید کیان‌پور با بیان این که مهمترین عامل معضلات اجتماعی عدم اشتغال در میان مردم است، در گفت وگو با خبرنگار ایسکانیوز، اظهار داشت: معضل بیکاری در کشور باید حل شود اگر چرخ اقتصاد راه بیفتد و در صنعت کشور رونق ایجاد شود آسیب های اجتماعی کمتر می شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: ریشه خیلی از معضلات اجتماعی در بیکاری، فقر فرهنگی و فقر اقتصادی است؛ اما برای حل این مشکلات صدا و سیما با آموزش و فرهنگ سازی در جهت تحکیم بنیاد خانواده بسیار تاثیر خواهد داشت.

بیکاری ام الفساد تمام معضلات اجتماعی است

وی با تاکید بر این که بیکاری ام الفساد تمام معضلات اجتماعی است، ادامه داد: اگر مشکل بیکاری برطرف و سرپرست خانواده شغل مناسب و پایداری داشته باشد قطعا شاهد کاهش چشمگیر معضلات اجتماعی خواهیم بود.

کیان پور تصریح کرد: در شهر ما نرخ طلاق نسبت به نرخ بیکاری آمارش کمتر است و این موضوع به دلیل مسائل قومیتی و محلی و طائفه ای است و قوام خانواده ها بسیار زیاد است.

وی در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها و استان های دیگر چه تدبیری باید اندیشیده شود، گفت: در راستای تولید به ارائه تسهیلات ارزان قیمت و سرمایه گذاری های خوب باید بپردازیم تا منجر به کاهش مشکلات شود اما هنگامی که این اتفاق نیفتد دائما شاهد مشکلات سنگین تر خواهیم بود و بهترین راهکاری که وجود دارد آن است که تولید را از طریق صادرات و سرمایه گذاری های پایدار راه بیندازیم.

از دهه 80 به بعد مهاجرت به شهرهای ما بیشتر شد

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که تا چه حد مهاجرت به شهرستان های استان وجود دارد، اظهار داشت: تا اوایل دهه 80 شهرهای ازنا و دورود مهاجرپذیر بوده و از این دهه به بعد مهاجرت به شهرها بسیار زیاد شده زیرا در زمانی که شهر دورود 15 هزار نفر داشته یک کارخانه سیمان 4 هزار شغل و یک مجموعه صنایع دفاع که حدود 2-3 هزار شغل ایجاد می کرده باعث مهاجرت مردم به این شهرها شده بود.

وی افزود: در حال حاضر جمعیت این شهرها از 15 هزار نفر به 25 هزار نفر رسیده است و کارخانه سیمانی که 4 هزار شغل ایجاد کرده بود در حال حاضر 800 شغل ایجاد کرده و دلیل آن است که دو واحد آن تعطیل شده است.

کارخانه سیمان نفس های آخرش را می کشد

کیان پور با بیان این که کارخانه ماشین سازی تبدیل به انبار علوفه شده است، گفت: شغل هایی که این کارخانه به وجود می آورد از بین رفته و کارخانه سیمان هم شاید به دلیل آن که قیمت تمام شده بالا است نفس های آخرش را می کشد.

وی افزود: دولت باید توجه ویژه ای به این کارخانه ها داشته و بر روی آنها سرمایه گذاری کند.

نماینده مردم درود و ازنا در خانه ملت تصریح کرد: دولت برای آن که نرخ مهاجرت را کاهش دهد باید به جوان ها میدان و بها دهد.

901/900

86 / 29

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار