تغییر کاربری پادگان های داخل شهر به فضای سبز

چهارشنبه 11 بهمن 1396 - 12:27
کد مطلب: 902746
محمد سالاری

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: اگر قرار باشد با خروج پادگان ها به جای آن فضای تجاری ایجاد شود، بهتر است پادگان ها در شهر باقی بمانند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر محمد سالاری گفت: به طور کلی اساسا یکی از رویکردهای اصلی طرح های توسعه شهری از طرح جامع و تفضیلی و... این است که بتوانیم در فرایند اجرای طرح شاهد افزایش فضاهای سبز و فضای باز و سرانه های هفت گانه باشیم؛ چرا که به هر میزان که سرانه های خدماتی هفت گانه را در شهرها افزایش دهیم یعنی فضاهای سبز، بهداشتی، آموزشی، مذهبی، ورزشی را ارتقاء دهیم در واقع کیفیت زندگی بهتر و شهر زیست پذیرتر می شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: از جمله فرصت هایی که در کلانشهرها داریم پادگان هایی هستند که در داخل شهر قرار دارند و رویکرد طرح جامع و تفضیلی این بود که به خارج شهر منتقل شوند.

وی تاکید کرد: اما زمانی خروج این پادگان ها از شهر به نفع مردم است که از فضای آن ها و عرصه باز آن ها برای ارائه این خدمات استفاده شود اما اگر به جای آن ها در این فضاها بارگذاری شود این موضوع بر کاهش سرانه ها، کاهش کیفیت زندگی و افزایش جمعیت می انجامد.

سالاری تصریح کرد: از سوی دیگر ما معتقدیم صرف فضای باز یک پادگان هم نباید به فضای سبز تبدیل شود ممکن است برای اینکه این فضا محل رجوع مردم شود و برای مردم جذاب باشد، تا از فضای بی دفاع شهری خارج شود بارگذاری های حداقلی تفریحی و محدود تجاری خدماتی مثل سالن های سینما و ورزشی ایجاد شود.

وی در خاتمه گفت: اگر بنا بر این باشد که به این کاربری ها تبدیل نشود، اتفاقا پادگان ها فرصت هستند زیرا در مواقع بحرانی برای پشتیبانی و نگهداری مردم و ایجاد سوله های بحران استفاده می شود.
706

176 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار