برخی به خاطر کاخ کرملین جرات نکردند حرف‌هایم را منتشر کنند

کریمی: چرا پسرخوانده بی‌مدرک کی‌روش مربی تیم ملی است؟!/ بازهم لوگوی 90 را پرت می‌کنم

پنج‌شنبه 19 بهمن 1396 - 19:12
کد مطلب: 905490
علی کریمی

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: چرا پسرخوانده بی‌مدرک کی‌روش مربی تیم ملی است؟ او را برای گرفتن مدرک به اروپا فرستادند.

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، علی کریمی، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت پس از شکست ۳ بر صفر مقابل استقلال در نشست خبری در مورد اینکه اگر صحبت کنید جریمه می‌شوید، گفت: جریمه چی؟ خودشان به عنایتی زنگ زدند که می‌تواند برود، این سئوالات را چرا از من می‌پرسید؟ چرا ۳ روز قبل این قانون نبود؟

* حرف بزنم محروم می‌شوم

وی در مورد اینکه بازی چطور بود گفت: صحبت کنم جریمه می‌شوم اما به هر حال بازی خوبی نبود و ما در روز خودمان نبودیم، باز هم اشتباه داشتیم و باید بیشتر کار کنیم.

* من مقصر شکست به استقلال هستم

وی ادامه داد: شکست امروز مقصرش من هستم در این زمان دو هفته‌ای تا بازی بعدی باید روی ضعف‌هایمان کار کنیم شرمنده هواداران شدیم و بازی بعدی جبران خواهیم کرد. امروز تماشاگران استقلال هم مانند گذشته به من لطف داشتند.

* بازهم لوگوی 90 را پرتاب می‌کنم، چرا در مورد رفتارهای کی‌روش و دستیارش واکنشی نشان نداد؟

کریمی در مورد پرتاب کردن لوگوی برنامه 90 گفت: از عادل فردوسی‌پور بپرسید که آیا این توهین به مردم بود؟ من باز هم این کار را به خاطر دلایل خودم انجام خواهم داد. چرا شما در برنامه 90 به موضوع لخت کردن بازیکنان تیم ملی در فرودگاه امام واکنش نشان ندادید؟ چرا دستیار کی‌روش با نماینده فیفا آن طور برخورد کرد؟ در مورد قضیه طاهری و طارمی سه برنامه مفصل داشتید اما چرا در مورد بلیت فروشی‌ها برنامه نمی‌گذارید. فقط یک بار اول فصل گفتند دیگر پیگیری هم نکردند. من پای حرف‌هایم هستم. تاج و دار و دسته‌‌شان هر کاری می‌خواهند بکنند. حتی می‌خواهم تصمیمی بگیرم که حداقل سپیدرود متضرر نشود. به قول مهدی هاشمی‌نسب عزمم را جزم کردم تا ته این ماجرا بروم.

* امکان استعفا هم هست

سرمربی سپیدرود در مورد اینکه امکان دارد از سمتتان استعفا دهید، گفت: امکان هر چیزی وجود دارد.

* 100 احضاریه هم بیاید، تا ته آن می‌روم

وی در مورد دعوتش به کمیته انضباطی، گفت: کمیته انضباطی باید علنی باشد، 100 احضاریه دیگر هم به دست من برسد تا ته آن می‌روم اگر اشتباهی کرده باشم تاوانش را می‌دهم. ما را از کمیته انضباطی نترسانند.

* مردم حرف‌هایم را می‌دانند

کریمی در مورد اینکه در جلسه علنی چه می‌خواهید بگویید گفت: در فضای مجازی همه چیز را گفته‌ام. مردم هم می‌دانند و آنهایی که با من هستند می‌دانند و آنهایی که به قول فردوسی‌پور با پرتاب لوگو به آنها توهین شده است آنها هم ببینند چه اتفاقی افتاده است.

* من حرفم را می‌زنم و تا آخرش هم می‌روم

وی ادامه داد: همه برای من قابل احترام هستند اما من کار خودم را می‌کنم و نمی‌توانم خویشتن‌دار باشم. به هر حال هرکسی سیستم خاص خودش را دارد، شاید برخی‌ها چیزهایی بدانند اما حرفی نزنند اما من حرف می‌زنم و تا آخرش هم می‌روم.

* 7 آذر حرف‌هایی را زدم اما هنوز برنامه 90 به آن نپرداخته است

وی ادامه داد: ۷ آذر صحبت‌هایی را مطرح کردم و امروز ۱۹ بهمن است اما هنوز برنامه ۹۰ فرصت نکرده تا به موضوعاتی که من مطرح کردم بپردازد. سئوال من اینجاست که چطور برای پرونده طارمی و طاهری ۳ برنامه اختصاص می‌دهند، هر موضوعی که وجود داشته باشد به سود یا به ضرر یک باشگاه است اما بحث من یک موضوع ملی به شمار می‌رود.

* 90 که هیچ، 100 و 120 هم می‌روم

کریمی در پاسخ به این سوال که آیا حاضر هستید به برنامه ۹۰ رفته و صحبت‌های خود را مطرح کنید؟ گفت: ۹۰ که هیچ، به ۱۰۰ و ۱۲۰ هم می‌روم. اگر آقایان جرأت داشته باشند و مرا روی خط تلفن هم بیاورند برایم کافی است. آنها از من خواستند که دوربین بفرستند و صحبت‌هایم را ضبط کنند اما من قبول نکردم چون می‌دانستم اگر این اتفاق رخ دهد آنها برای پخش، صحبت‌هایم را کم و زیاد می‌کنند. نمی‌دانم چرا برخی‌ها تلاش کردند کار مرا مقابل مردم قرار دهند.

* در آینده ای در فوتبال ندارم

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در مورد اینکه آیا نگران نیستید با این صحبت‌ها آینده‌تان در فوتبال خراب شود؟ عنوان کرد: من آینده‌ای در فوتبال ندارم، هرکاری که باید می‌کردم خوب یا بد انجام دادم و رفتم، شما به عنوان خبرنگار باید وظایف خود را به درستی انجام دهید اما متأسفانه برخی از خبرنگاران حتی جرأت نکردند صحبت‌های مرا در رسانه‌های خود چاپ کنند. شاید چون دلیلش این بود که جام جهانی نزدیک است و دوست دارند کاخ کرملین را از نزدیک ببینند. برخی‌ها نگران به خطر افتادن موقعیت شغلی خود هستند اما مگر وظیفه رسانه کمک به فوتبال نیست؟ آقایان نگران شکایت هستند اما سئوال من این است که آیا می‌توانند تمام روزنامه‌ها را با هم ببندند؟

* از وکیل تاج بپرسید چرا شکایت شخصی تاج را روی سایت فدراسیون فوتبال گذاشت؟!

کریمی ادامه داد: آقایان که جوابی ندارند به دنبال شکایت می‌روند، برخی‌ها با تهدید یا عذرخواهی داستان‌های مختلف را تمام می‌کنند اما من این موضوع را تا انتها پیگیری خواهم کرد. با خداداد عزیزی و مهدی هاشمی‌نسب هم صحبت کردند، آنها می‌خواستند به من کمک کنند اما من گفتم که این کار را شروع کردم و تا آخرش هم می‌روم. از وکیل رئیس فدراسیون بپرسید که چرا شکایت شخصی خودش را روی سایت فدراسیون فوتبال منتشر کرده است؟ اگر ریگی در کفششان نیست باید به این سئوالات پاسخ دهند. بارها خواسته‌ام مناظره‌ای بگذارند تا صحبت‌هایمان را مطرح کنیم و شاید مشکلات حل شود.

* فکر می‌کنم کارم درست است

وی گفت: در مورد لباس‌های تیم ملی جوانان و نوجوانان گفتند برای اردوهای بعدی است اما باید دید اردوهای بعدی چه زمانی برگزار می‌شود، فکر می‌کنم تاریخشان حدود یک سال دیگر باشد. اگر یک سال لباس ایرانی را بشورند و نگه دارند سالم می‌ماند؟ من فکر می‌کنم که کارم را به درستی انجام می‌دهم و هیچکس غیر از خودم نمی‌تواند به منافع من ضربه بزند.

* کی‌روش آن چیزی نبود که من می‌خواستم

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در خصوص خروجش از تیم ملی و ابهاماتی که وجود دارد، عنوان کرد: این سئوالات را باید از تاج بپرسید. کی‌روش آن چیزی نبود که من می‌خواستم و پس از آن بارها تلاش کردم که رابطه ما همان رابطه مربی-بازیکن بماند. من خودم احترامم را حفظ کردم اما از تاج بپرسید که چرا مربیان ایرانی تیم ملی اخراج شدند. چرا پسر خوانده کی‌روش بدون مدرک مربی تیم ملی شده است؟

* در مورد کی‌روش کسی باید پاسخگو باشد که قراردادش را امضا کرد

کریمی در مورد اقدامات تبلیغاتی کی‌روش گفت: در تمام دنیا بحث‌های تبلیغاتی وجود دارد و من عیب و ایرادی به این موضوع نمی‌بینم. تا جایی که من اطلاع دارم یک مربی در رده ملی یا باشگاهی سالی ۶ هفته مرخصی دارد که می‌تواند به صورت‌های مختلف از آن استفاده کند اما حالا برعکس شده است. اگر شما تا صبح هم از من سئوال کنید جوابتان را خواهم داد اما کسی باید جواب این سئوالات و ابهامات را بدهد که پای قرارداد امضاء کرده است.

* پسرخوانده بی‌مدرک کی‌روش را به اروپا فرستادند تا مدرک بگیرد!

وی افزود: پسر خوانده کی‌روش مدرکی ندارد و فکر می‌کنم او را اخیراً به دوره‌ای در اروپا فرستاده‌اند تا یک کاغذ یا مدرکی بگیرد. من هم اگر قدرت داشتم شاید پسر خاله و پسر عمه‌ام را می‌آوردم. به من گفتند به جلسه می‌رویم که این‌بار دیگر او را اخراج کنیم اما نمی‌دانم چه شد که ناگهان نظرشان برگشت. کی‌روش عادت دارد همیشه با توپ پر به جلسات می‌رود و با گرفتن چند امتیاز از موضع خود کوتاه می‌آید. فکر می‌کنم قبل از قرعه‌کشی جام جهانی بود که قرار بود کی‌روش را اخراج کنند اما نشد، دلایلش را هم نمی‌دانم.

604

168 / 165

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار