پرداخت بیش از 4 هزار میلیارد تسهیلات از سوی بانک مهراقتصاد به قطعه سازان گروه سایپا/ تقویت مالی قطعه سازان در دستور کار نارنجی ها

شنبه 21 بهمن 1396 - 12:27
کد مطلب: 905909
سایپا

تقویت توان مالی قطعه سازان از الزاماتی بود که مجموعه سایپا مطالبه کرد به طوری که این امر مهم با همکاری سیستم بانکی و بانک مهراقتصاد انجام شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ محمدرضایی معاون مالی- اقتصادی گروه خودروسازی سایپا گفت: تقویت توان مالی قطعه سازان از الزاماتی بود که مهندس جهرودی از آغاز مدیریت خود در مجموعه سایپا مطالبه کرد و همین موضوع با همکاری سیستم بانکی و بانک مهراقتصاد، در قالب خرید دین برای توان مالی قطعه سازانی که خط تولید گروه سایپا را لانچ می کنند، استفاده شد و این امر مهم برای تقویت قطعه سازان و گروه خودروسازان موثر بود.

او گفت: این ابزار مالی در بحث صرفه جویی و یک ابزار مالی مطمئن بین طرفین قرارداد قرار گرفت. برای ادامه مسیر و این ابزار می تواند به عنوان یک ابزار عمومی در فضای کسب و کار کشور استفاده شود که خود می تواند باعث تحریک تقاضا و افزایش فروش شود.

محمدرضایی با اشاره به اینکه بیش از 870 سازنده و تولیدکننده قطعات خودرو از طریق شرکت های سازه گستر و مگاموتور در زنجیره تامین گروه سایپا حضور دارند، گفت: حمایت از قطعه سازان داخلی و تقویت توان مالی آنان در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است که حاصل این حمایت مالی، ثبت رکورد تولید خودرو طی 6 سال اخیر در گروه سایپا به تیراژ 3 هزار و 300 دستگاه در روز است.

او خاطرنشان کرد: روش همکاری سایپا با بانک مهر اقتصاد ابزاری قابل اعتماد برای طرفین است که می تواند به عنوان ابزار عمومی در فضای کسب و کار کشور در راستای اقتصاد مقاومتی در صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: در پرداخت تسهیلات به قطعه سازان، سایپا حمایت های لازم در قالب تضمین بازپرداخت تسهیلات از قطعه سازان را انجام می دهد و قطعه سازان در این خصوص دغدغه ای نخواهند داشت چون طرف حساب و متعهد بانک مهر اقتصاد، گروه خودروسازی سایپا است و رویکرد سایپا حمایت واقعی از قطعه سازان در راستای رونق تولید در بخش قطعه سازی و تولید خودرو است.

در همین ارتباط جمشیدپور رئیس اداره ارتباطات بانک مهراقتصاد افزود: بانک مهر اقتصاد در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در دو بخش خرد و کلان به تولیدکنندگان صنایع داخلی، تسهیلات لازم با سود 18 درصد برابر ضوابط بانک مرکزی پرداخت می کند که در دو ماه اخیر بنا به درخواست گروه خودروسازی سایپا، طی تفاهم نامه ای تا به امروز مبلغ 4 هزار و 443 میلیارد ریال تسهیلات به قطعه سازان طرف قرارداد و زیرمجموعه گروه سایپا پرداخت شده است.

او تاکید کرد: بانک مهر اقتصاد همواره حامی تولیدکنندگان داخلی از جمله گروه خودروسازی سایپا بوده و در کنار این خودروساز است و این همکاری و حمایت همچنان ادامه خواهد داشت.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار