استاندار خراسان شمالی مطرح کرد:

ضرورت جبران کاستی ها و عقب ماندگی ها در حوزه زیرساخت ها

یکشنبه 22 بهمن 1396 - 04:24
کد مطلب: 906125
 محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی در دیدار با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد و مشاور ارشد سرمایه گذاری شهرداری های کشور

استاندار خراسان شمالی ضرورت جبران کاستی ها و عقب ماندگی ها در حوزه زیرساخت ها و تحقق استقلال اقتصادی را با اهمیت قلمداد کرد و گفت: دولت بدون کمک و همراهی مردم موفق نخواهد بود بنابراین از عموم مردم به خصوص سازمان های مردم نهاد برای مشارکت در توانمندسازی مردم در حوزه اشتغال و اموراجتماعی دعوت می کنیم .

به گزارش ایسکانیوز، محمدرضا صالحی که برای افتتاح متمرکز طرح های دهه فجر به شیروان رفته بود، گفت: تحقق هدف‌گذاری های استان در توسعه روستاها و معرفی روستاهای سبز، بدون بیکار و هدف گردشگری مستلزم توانمندسازی مردم است.

وی ادامه داد: دولت در راستای تحقق استقلال اقتصادی و اقتصاد مقاومتی حرکت می کند تا شرایط به گونه‌ای شود که حتی با تحریم دشمنان تورم ۴۵ درصدی به مردم تحمیل نشود.

صالحی، ضرورت جبران کاستی ها و عقب ماندگی ها در حوزه زیرساخت ها و تحقق استقلال اقتصادی را با اهمیت قلمداد کرد و افزود: دولت بدون کمک و همراهی مردم موفق نخواهد بود بنابراین از عموم مردم به خصوص سازمان های مردم نهاد برای مشارکت در توانمندسازی مردم در حوزه اشتغال و اموراجتماعی دعوت می کنیم .

وی خاطرنشان کرد: اکنون رویکرد دولت در گسترش آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای هم تغییر یافته و از عرضه محوری به تقاضامحوری تبدیل شده است، به این معنی که با درخواست مردم هر منطقه، برای ارائه آموزش های مهارتی مطابق نیاز و قابلیت های موجود اقدام خواهد شد .

استاندار، هدفگذاری های انجام شده در استان برای توسعه پایدار روستاها و معرفی روستاهای نمونه یا الگو را یادآور شد و از روستای بیگان هم به عنوان روستای تعیین شده در شیروان برای اجرای برنامه روستای بدون بیکار یاد کرد و گفت: طرح دهکده گردشگری این روستا نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دست اجراست.

صالحی هم چنین درخصوص برخی مباحث درباره ایجاد فرودگاه یا باند امداد و نجات اضطراری در شیروان هم تصریح کرد: اعتقاد داریم که مرکز استان باید جایگاه خودش را داشته باشد، بنابراین فرودگاه بجنورد باید تقویت شود، هرچند که رشد شهرستان ها و ایجاد فرودگاه دوم استان نیز مایه افتخار خواهد بود.

نماینده شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در این مراسم به خدمات گسترده دولت در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید به اندازه ۵۰ سال در حوزه بهداشت و درمان کار کرده است .

عبدالرضا عزیزی افزود: طرح های بزرگی مثل بیمارستان آیت الله هاشمی و نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان در این دولت ساخته شد و کارخانه قند هم که قبل از این در خطر تعطیل شدن بود، احیا شد و امسال رکورد 15 ساله تولید را شکست.

وی خدمات نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای آن را گوشزد کرد و با ذکر مثالی گفت: فقط ۹ روستای شیروان هنوز گازکشی نشده که آن هم در دست اجراست، به همین دلیل می بینیم که اکثر مردم با وجود مطالبات مختلف، از نظام و انقلاب راضی هستند.

در پایان این مراسم لوح یادبود بهره برداری متمرکز ۱۳۶ پروژه این شهرستان با هزینه ای معادل ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رونمایی شد.

افتتاح طرح هادی و واگذاری واحدهای مسکن روستایی دیگر برنامه سفر استاندار به روستای بیگان شهرستان شیروان بود. صالحی و هیئت همراه هم چنین با خانواده های شهیدان قربانعلی پورزال، عباس صدقی، عظیم عزیزمحمدی و رمضانعلی میرخانی در این روستا دیدار و از آنان دلجویی کردند.

افتتاح متمرکز ۳۴۲ طرح مخابراتی استان با مجموع هزینه کرد ۶۲۲ میلیارد ریال نیز با حضور صالحی، استاندار در مرکز مخابرات شهرستان شیروان انجام شد.

900

29 / 29

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار