خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی در مراکز بسیج اساتید کشور ممنوع شد

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 - 22:15
کد مطلب: 934516
تولیدات داخلی

رییس سازمان بسیج اساتید کشور طی نامه‌ای، پیمان ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند را به معاونین و مدیران ستاد و مسئولین مراکز ­بسیج ­اساتید ابلاغ کرد.

به گزارش ایسکانیوز مجتبی زارعی رییس سازمان بسیج اساتید کشور طی نامه‌ای، پیمان ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند را به معاونین و مدیران ستاد و مسئولین مراکز ­بسیج ­اساتید استان ‌ها و مدیران کانون­های بسیج ­اساتید در دانشگاه­‌ها ابلاغ کرد.

متن نامه زارعی بدین شرح است:

معاونین و مدیران محترم ستاد مرکزی سازمان بسیج اساتید کشور، مسئولین محترم مراکز ­بسیج ­اساتید استان­ها و مدیران محترم کانون­های بسیج ­اساتید در دانشگاه­ها

سلام علیکم:

با صلوات بر محمدوآل محمد (ص) واحترام،همانگونه که استحضار دارید پیشرفت اقتصادی ایران در پیوند با سایر عرصه ها از جمله عرصه های کلان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی محقق می­گردد، ارتباطاتی متوازن که گذرگاه دستیابی به اعتلای جوامع در عصر کنونی نیز می باشد. از سویی یکی از حوزه های مورد هجمه نظام سلطه جهانی و عوامل منطقه ای آن، طراحی های هوشمند برای در گیری‌های اقتصادی - اجتماعی در نظام جمهوری اسلامی بوده که اکنون در شکل های گوناگون با سیاست تحریم های ظالمانه علیه ایرانیان تبلور یافته و جریان دارد. این مساله خود نشان از اهمیت، توجه بیشتر و ضرورت ورود جدّی تر کارگزاران حوزه عمومی و بخش های غیر دولتی در نوسازی اقتصادی ایران می‌باشد.

اما گام برداشتن در جهت توسعه و پیشرفت متوازن و پایدار جامعه و مقابله با هجمه های غیر انسانی و دیکتاتوری نظام سلطه، همانا تکیه بر توانمندی های داخلی و نگاه اثر بخش به هویت و توانایی ایرانی بوده که ماحصل آن، ارتقای دستاوردهای علمی و صنعتی کشور در سطح منطقه و بین الملل می‌باشد.

به نظر می‌رسد بر همین اساس، رهبری فرزانه انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) شعار سال جاری را «حمایت از کالای ایرانی» نام نهاده و تاکید داشته اند: «اگر تولید ملّی با همت و پیگیری همگانی شتاب یابد، بسیاری از مشکلات معیشتی مردم و مسائل اشتغال و سرمایه گذاری حل خواهد شد و آسیب های اجتماعی کاهش زیادی خواهد یافت». از این رو استادان مؤمن و وطن­‌خواه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز به عنوان بخش فرهیخته جامعه، ضمن تقویت مباحث علمی و نظری تولید داخلی و تقویت چرخۀ اقتصادی، در عمل نیز چون گذشته به قوام مؤلفه های عینی هویت ایرانی مبادرت خواهند نمود.

در همین راستا معاونین و مدیران محترم سازمان مرکزی، مراکز بسیج اساتید در استان‌ها و کانون‌های بسیج اساتید در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور نیز اگر چه خود از پشتیبانان ایده‌ها، سرمایه، کار، طراحی و محصولات ایرانی‌­اند اما اینک از حیث قانونی موظف‌­اند کلیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز سازمانی و اداری خود را از تولیدات داخل تهیه نمایند.

ان‌­شاء­ ا... با اهتمام ویژه به این مهم و عمل به رهنمودهای وطن خواهانه و عقلانی رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی، بتوانیم به سهم خویش گام موثری را در پیشرفت ایران اسلامی برداشته و کمک کار دولت محترم در این مأموریت تاریخی و ملّی باشیم. در صورت تخلف و نقض این عهد تاریخیِ ایرانیان در ستاد سازمان مرکزی و هر یک از مراکز استانی بسیج اساتید و کانون­های استادی بسیج در دانشگاه‌ها، پرداخت هزینه خرید کالای خارجی که مشابه داخلی آن موجود باشد، بر عهده شخص ناقض این پیمان ملّی خواهد بود.

از حسن توجه همکاران گرامی سپاسگزارم.

پاینده باد ایده، سرمایه، کار و محصول ایرانی

مجتبی زارعی

رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

301

131 / 131

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار