غلامحسین دهقانی خواستار شد

دولت ها اقدامات عملی جهت مقابله با ایدئولوژی‌های افراطی اتخاذ کنند

سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1397 - 20:13
کد مطلب: 934822
غلامحسین دهقانی

معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه با اشاره به نقش ایدئولوژی‌های افراطی خشونت‌طلب در تهدید صلح و امنیت بین المللی، اتخاذ اقدامات عملی توسط دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی جهت مقابله با ایدئولوژی‌های افراطی برای جذب جوانان به فعالیت‌های افراط‌گرایانه را خواستار شد.

به گزارش ایسکانیوز، غلامحسین دهقانی در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد افزود: به منظور جلوگیری از افراط گرایی و به حاشیه رانده شدن جوانان، چاره‌ای جز تلاش در جهت تشویق تحمل و مدارا، سرمایه گذاری در آموزش و آگاه سازی، محو فقر، پایان دادن به تبعیض و اشغالگری بخصوص در سرزمین فلسطین و رسیدگی موثر به وضعیت‌های بحرانی و منازعات نداریم.

وی با تاکید بر اهمیت محافظت از جوانان در برابر تهدیدات افراط گرایی که بواسطه سوء استفاده از رسانه‌های جمعی و فناوری‌های نوین اهمیت روزافزونی یافته، اظهار داشت: لازم است رسانه‌های جمعی مسئولانه اقدام نموده و بمثابه ابزاری برای انتقال و گسترش تفکرات افراط گرایانه مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

وی افزود: درصورتی که رسانه‌های جمعی به مسئولیت خود بطور شایسته عمل نکنند، لازم است دولت ها بمنظور توقف فعالیت‌های رسانه‌ای افراط گرایانه اقدام نمایند. چنین راهبردی، نسل بعدی را در مواجهه با خشونت و تفکرات افراطی یاری نموده و مانع از به ثمر رسیدن تلاش‌هایی می شود که هدف از آن‌ها تشدید مشکلات و افزایش منازعه و بحران در جهان می‌باشد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر تعهد قاطع جمهوری اسلامی ایران به مقابله با افراط گرایی و تروریسم، تصریح کرد: ایران مفتخر است که جوانانش مصون ترین قشر در مواجهه با تبلیغات و فعالیت های گروه های تروریستی و افراطی در سطح جهانی بوده اند.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت قطعنامه‌های مصوب نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ در زمینه «جهان عاری از خشونت و افراط گرایی خشونت طلب» که به ابتکار رئیس جمهور ایران به تصویب رسید، اظهار داشت: در این قطعنامه‌ها ضرورت حمایت از جوانان در مقابله با افراط گرایی خشنونت طلب مورد توجه جدی قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

۳۰۴

190 / 131

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار