معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران :

مردم برای مراجعه به نمایشگاه کتاب از حمل و نقل عمومی استفاده کنند

سه‌شنبه 11 اردیبهشت 1397 - 10:07
کد مطلب: 936384
 محسن پورسیدآقایی

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه تمام پارکینگ های مصلی به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است، گفت: در محدوده اطراف مصلی پارکینگی برای خودروهای شخصی دیده نشده است، بنابراین از شهروندان می‌خواهیم برای سهولت در دسترسی به نمایشگاه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

به گزارش ایسکانیوز، محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب پس از دو سال با تصمیم مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 12 اردیبهشت ماه در مصلی تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: به طور معمول برگزاری نمایشگاه باعث قفل شدن و ترافیک در بسیاری از مناطق تهران می‌شود اما برگزاری این نمایشگاه آزمایش بزرگی برای ترافیک شهر تهران است که امسال سعی کردیم مدل جدیدی از رویکردهای خودمان نسبت به حل ترافیک را به آزمایش بگذاریم.
وی با اشاره به اینکه تمام پارکینگ‌های اطراف نمایشگاه به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است، گفت: امکان پارک حتی یک خودروی شخصی نیز در پارکینگ های مصلی و اطراف نمایشگاه وجود ندارد و در صورت پارک دوبل و یا پارک غیر مجاز، خودرو متخلف به سرعت با جرثقیل حمل خواهد شد. بنابراین از شهروندان دعوت میکنیم برای سهولت در دسترسی به نمایشگاه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه استفاده از خودروی شخصی برای مراجعه کنندگان به نمایشگاه کتاب باعث باعث مشقت مراجعه کنندگان خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده؛ حمل و نقل عمومی برای تسهیل تردد مراجعه کنندگان تقویت شده است و افراد می‌توانند از خطوط یک و سه مترو برای مراجعه به نمایشگاه استفاده کنند، به همین منظور سرفاصله حرکت قطارها در مدت برگزاری نمایشگاه در این خطوط متناسب با نیاز مخاطبان مدیریت وکاهش می یابد.

وی افزود: در حوزه اتوبوسرانی نیز ۳۵۰ اتوبوس به مسیرهای منتهی به نمایشگاه اضافه شده است، همچنین اتوبوس‌های ویژه ای از میدان های مهم شهر مانند صنعت و آزادی مسافران را به مقصد نمایشگاه منتقل خواهند کرد.

پورسیدآقایی ادامه داد: ۲۵۰ تاکسی اختصاصی نیز در میادین اصلی شهر در خط مستقیم نمایشگاه فعال خواهند بود و ۲۰۰ تاکسی تلفنی نیز در پارکینگ نمایشگاه برای استفاده مراجعه‌کنندگان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با همکاری صورت گرفته با شرکت های حمل و نقل دارای مجوز، پیک موتوری در داخل نمایشگاه مستقر شده تا افراد بار خود را از این طریق به مقصد منتقل کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: از هموطنانی که از شهرهای دیگر برای بازدید از نمایشگاه کتاب به تهران می‌آیند نیز می‌خواهیم تا از آوردن خودروی شخصی جلوگیری کنند، به همین منظور نقاطی در مرقد مطهر امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است که پذیرای مراجعه کنندگان خواهد بود و افراد با استفاده از خط یک مترو می توانند به محل نمایشگاه مراجعه کنند.

وی با تأکید بر اینکه امکان پارک هیچ خودرویی در پارکینگ‌های مصلای تهران و اطراف وجود ندارد، گفت: تنها راه آمدن به نمایشگاه وسایل حمل و نقل عمومی بوده و شهرداری تهران تمام تلاش خود را برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی به کار بسته است.
706

176 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار