معاون راه آهن اعلام کرد؛

انجام ۳ میلیون تن ترانزیت ریلی در سال جاری

دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - 23:45
کد مطلب: 947809
راه آهن

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن از هدف‌گذاری برای جابه جایی ۳ میلیون تن بار ترانزیتی و حمل ۷.۵ میلیون تن بار بین‌المللی در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بابک احمدی با اشاره به عملکرد ترانزیت شرکت راه‌آهن در سال ۹۶ و هدف‌گذاری سال ۹۷ در این بخش اظهار داشت: در سال گذشته ۱ میلیون و ۵۸۴ هزار تن بار ترانزیتی از طریق خطوط ریلی کشور حمل شد که رکورد جدیدی در تاریخ راه‌آهن کشور به ثبت رسید.

او افزود: شرکت راه‌آهن در سال ۹۷ برای دست‌یابی به ترانزیت ۳ میلیون تن بار هدف‌گذاری کرده و به دنبال دستیابی به رکورد حمل ۷.۵ میلیون تن در مجموع بارهای بین‌المللی است.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن با اشاره به روند پیگیری توافق‌نامه‌های امضاشده در بخش حمل کالا گفت: صادرات ۱ میلیون تن محمولات نفتی و ۱ میلیون تن کلینکر سیمان از طریق راه‌آهن به ازبکستان در مسیر مطلوبی قرار دارد و انتظار می‌رود به‌زودی کار حمل آن آغاز شود.

احمدی خاطرنشان کرد: با حمل این دو محموله از طریق خطوط ریلی ایران، دو میلیون تن به حجم بار صادراتی ریلی کشور اضافه می‌شود.

او با توجه به اهمیت حمل بارهای بین‌المللی نزد شرکت راه‌آهن از لحاظ سیاسی، استراتژیک و نظام بنگاه‌داری بیان داشت: به‌منظور گسترش فعالیت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی شرکت راه‌آهن و هماهنگی بیشتر با راه‌آهن‌های منطقه، تجار و صاحبان بار و نیز دستیابی به اهداف راه‌آهن در توسعه فعالیت‌های ترانزیت و گسترش کریدورهای بین‌المللی، اداره کل جدید بازرگانی بین‌المللی تأسیس شد.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن در ادامه با اشاره به حضور شرکت راه‌آهن در نمایشگاه حمل‌ونقل که طی ماه گذشته در روسیه برگزار شد، تصریح کرد: نکته اصلی و قابل‌توجه، سؤالات بیشمار بازدیدکنندگان و مسئولان کشورها از آخرین تصمیمات اتخاذشده و وضعیت راه‌آهن رشت-آستارا بود که بیانگر اهمیت این خط ریلی واقع در کریدور شمال-جنوب نزد صاحبان بار، شرکت‌های حمل‌ونقلی و دولت‌ها است.

گفتنی است، پاویون ملی جمهوری اسلامی ایران با حضور راه‌آهن ایران و چهار شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی ریلی با هدف شناساندن ظرفیت‌ها و مزیت‌های حمل‌ونقل و ترانزیت ریلی از مسیر ایران، جذب فورواردرها و شرکت‌های حمل‌ونقل و لجستیک بین‌المللی به بازار ایران و ایجاد شراکت‌های جدید با فراهم‌کنندگان خدمات لجستیکی و حمل‌ونقلی، ارتباط مستقیم با مشتریان و صاحبان بار و نیز ارتقاء فعالیت‌های تجاری ریلی راه‌آهن ایران در طول کریدور ترانزیتی شمال-جنوب در مسکو برپا شد.

401

46 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار