پانزدهمین سال بدون خاموشی سراسری را پشت سر گذاشتیم/ مدت زمان پیک کشور به 500 ساعت افزایش می یابد

شنبه 29 اردیبهشت 1397 - 12:40
کد مطلب: 950332
کردی

مدیرعامل شرکت توانیردر گردهمایی مدیران عامل شرکت های برق منطقه ای با اشاره به این که پانزدهمین سال بدون خاموشی سراسری (فروپاشی شبکه) را پشت سر گذاشتیم، گفت: باید تمام تلاش خود را برای تامین برق مطمن برای مشترکان به کار ببندیم.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ در این گردهمایی همچنین مدیرعامل شرکت توانیر طی سخنانی، با اشاره به افزایش تعهدات صنعت برق در اجرای برنامه ها و طرحهای مدیریت مصرف برق جهت گذر از پیک تابستان گفت: از شرایط امسال باید به عنوان یک فرصت جهت نهادینه کردن برنامه ها بهره برد.


کردی از مدیران عامل برق‌های منطقه ای خواست تا از ظرفیت و نفوذ استانداران در هماهنگی با صنایع استفاده کنند تا آنها نیز جهت حضور در برنامه های تشویقی صنعت برق ترغیب شوند.


او با اشاره به این که پانزدهمین سال بدون خاموشی سراسری (فروپاشی شبکه) را پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: باید تمام تلاش خود را برای تامین برق مطمن برای مشترکان به کار ببندیم.


او همچنین به تامین منابع مالی و نقدینگی در شرکت ها اشاره و ضمن تشریح شرایط روز و جاری صنعت برق تاکید کرد: این موضوعات نباید باعث به چالش کشیدن مدیران صنعت و صرف دقت زیاد در شرکت ها شود.


مدت زمان پیک کشور به 500 ساعت افزایش می یابد


معاون راهبری شبکه برق کشور نیز در این گردهمایی به ارائه گزارشی از وضعیت شبکه برق در پیک سال گذشته و پیش بینی های انجام شده برای پیک امسال پرداخت و گفت: امسال پیش بینی ها بیانگر آن است که مدت زمان پیک کشور از 300 ساعت در سال های گذشته به 500 ساعت افزایش خواهد یافت.


مصطفی رجبی مشهدی اظهار داشت: رشد مصرف انرژی برق کشور در سال 96 به میزان 88/6 درصد رسید که در 10 سال اخیر بی سابقه بوده است.


رجبی مشهدی ادامه داد: پیک شبکه سراسری در سال 96 به عدد 55443 مگاوات رسید که براساس پیش بینی ها امسال با رشد میانگین 5 درصد، به بیش از 58 هزار مگاوات خواهد رسید.


او با اشاره به بار ناشی از ورود وسایل سرمایشی به شبکه برق در تابستان گفت: به ازای هر یک درجه افزایش دمای هوا، 1500 مگاوات به مصرف برق در کشور افزوده می شود.


رجبی مشهدی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون هوای خنکی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده ایم اما انتظار داریم پیک اصلی، پس از پایان ماه مبارک رمضان خود را نشان دهد.


معاون راهبری شبکه برق کشور همچنین با تاکید بر رویت پذیرکردن طرحهای مدیریت مصرف گفت: سال گذشته طرح ذخیره عملیاتی و طرح خروج بار اضطراری اجرا شده و در بخش کشاورزی، رویت پذیری انجام شد.


در ادامه این گردهمایی، مهندس خوش خلق مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران به اقدامات انجام شده این شرکت و همچنین مشکلات و چالش‌های پیش روی صنعت اشاره کرد و با ارائه اسلایدهایی از آمارهای منتشر شده از توانیر طی سال های اخیر قیمت برق را بسیار تاثیرگذار بر مصرف در کشور اعلام کرد و گفت: در سال 90 با اعمال طرح هدفمندی یارانه ها رشد مصرف بسیار کاهش یافت و حتی تا 5/1 درصد رشد منفی را نیز شاهد بودیم که این مطلب بخوبی بیانگر این شاخص در مدیریت مصرف در کشور است.


همچنین سیدزمان حسینی معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر طی سخنانی به ارایه تجربه های جهانی در مدیریت مصرف و تقاضای برق پرداخت. سپس منظور معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی و امور مجامع، دکتر فرمد معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، کرم رضائی معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر، فرخزاد مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، متولی زاده مدیرعامل برق منطقه ای خراسان و کریمی مدیرعامل برق منطقه ای فارس به ارایه مطالبی درخصوص مسائل پیرامون صنعت برق کشور پرداختند.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار