عضو گروه علوم ومهندسی صنایع غذایی دانشگاه تهران :

تاثیرکنگره اینوتک سلامت در تجهیزات صنایع غذایی

یکشنبه 13 خرداد 1397 - 13:57
کد مطلب: 953737
کنگره اینوتک سلامت  در تجهیزات صنایع غذایی

عضو گروه صنایع غذایی دانشگاه تهران با بیان اینکه در بیوتکنولوژی غذایی به کیفیت بالا از لحاظ نرم افزاری دسترسی پیدا کردیم ولی هنوز از نظر تجهیزات بویژه در بخش تجهیزات پایین دستی هنوز به خودکفایی نرسیدیم تا بتوان محصولات با ویژگی کیفی بالا تولید کرد، موفقیت در این زمینه سبب ایجاد اشتغال، قطع وابستگی ارزی و کار آفرینی می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز ، دکتر سید هادی رضوی در آستانه برگزاری کنگره اینوتک سلامت گفت: شرکت‌های نوپا وکارآفرین و کارخانه‌هایی که بتوانند از تکنولوژی های دارای فناوری برتر استفاده کنند در این کنگره مدنظر قرار گرفته و نتیجه برگزاری آن ایجاد اشتغال ،قطع وابستگی ارزی و کار آفرین است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این کنگره برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در حوزه صنایع غذایی موثر است، افزود: صنعت غذا در کنگره اینوتک به صنعتی می‌پردازد که دانش، تکنولوژی اشتغال و نوآوری را به منظور تامین نیاز کشور و صادرات به همراه داشته باشد.

عضو گروه صنایع غذایی دانشگاه تهران در ادامه گفت: صنعت غذا مستلزم همکاری بخش صنعت ماشین آلات و تجهیزات بوده که در کنگره اینوتک بهره‌مندی از ماشین آلات دارای تکنولوژی بالا مدنظر است.

وی یادآور شد: البته پیشرفت در زمینه ساخت تجهیزات به حمایت‌های دولت بستگی دارد چرا که برای تحقیق و تولید نمونه های داخلی نیاز به حمایت های جامعی وجود داردالبته برگزاری کنگره اینوتک سلامت گامی در جهت این مسئله بوده و امیدواریم موفقیت‌های زیادی در حوزه صنایع غذایی و پیشرفت این صنعت حاصل شود.

استاد گروه صنایع غذایی دانشگاه تهران در پایان بیان داشت: کنگره اینوتک سلامت فرصت خوبی برای معرفی محصول بوده تا فناوران محصولات خود را در حضور سرمایه‌گذاران معرفی کنند و هسته‌های نوپا و شرکت‌ها شرایطی برایشان فراهم می‌شود که قبل از ظهور مستقل در کشور درمعرض قضاوت و داوری اولیه از جانب متخصصان، صاحبان صنایع، حامیان مالی، سرمایه‌گذاران و سیاست‌گذاران قرار گیرند.


706

176 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار