تدوین مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت جامعه در صنعت برق

یکشنبه 27 خرداد 1397 - 14:53
کد مطلب: 956441
مقیمی  مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت توانیر

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت توانیر گفت: مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت جامعه در صنعت برق در شرکت توانیر تدوین شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ سیداعتضاد مقیمی دبیر شورای عالی راهبری مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت جامعه در صنعت برق با بیان اینکه شورای عالی راهبری مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت به منظور ایفای نقش و مسئولیت‌های ملی و اجتماعی صنعت برق در عرصه سلامت جامعه، تشکیل شده است، مهمترین ماموریت این شورا را ایجاد فرهنگ مسوولیت پذیری در بدنه صنعت برق و پاسخگویی در قبال فعالیتهای انجام شده عنوان کرد.

او با اشاره به تشکیل این شورا براساس احکام صادره از سوی مدیرعامل شرکت توانیر، درخصوص ضرورت و علت تشکیل آن گفت: بر اساس آخرین تحقیقات و بیانیه‌های سازمان بهداشت جهانی، با توجه به اینکه بیش از 75 درصد از عوامل موثر و تامین کننده های سلامت خارج از بخش بهداشت بوده و توسط سایر بخشهای جامعه مدیریت می شود، از این رو وزارت بهداشت هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی سلامت مردم را تامین کند.

مقیمی افزود: بدون مسئولیت پذیری و پاسخگویی مشترک همه سازمان‌های دولتی و خصوصی، سلامت جامعه تامین نخواهد شد.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت توانیر با اشاره به تکلیفی که از سوی رییس‌جمهوری در نخستین مجمع ملی سلامت کشور در اسفندماه 95 ابلاغ شده، تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور در امر سلامت و ارتقای آن در سطح جامعه مسوول بوده و باید تمامی اقدامات موثری را در این خصوص را محقق سازند.

مقیمی با بیان اینکه شورای عالی راهبری مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت به منظور ایفای نقش و مسوولیتهای ملی و اجتماعی صنعت برق در عرصه سلامت جامعه، تشکیل شده است، مهمترین ماموریت این شورا را ایجاد فرهنگ مسئولیت پذیری در بدنه صنعت برق و پاسخگویی در قبال فعالیت‌های انجام شده عنوان کرد.

او خاطرنشان ساخت: در این شورا برنامه های کاربردی به جهت ارتقاء سلامت جامعه، کارکنان، مشتریان و اجتماع سرلوحه کار قرار خواهد گرفت.

او با اشاره به گستردگی حجم فعالیت و خدمات صنعت برق در سطح کشور اظهار داشت: معتقدیم که عملکرد ما در سلامت جامعه می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

دبیر شورای عالی راهبری سلامت از مهمترین اهداف این شورا به توسعه فرهنگ مسوولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی برای سلامت جامعه در سطح شرکت توانیر و شرکتهای زیرمجموعه، تبیین و تشریح مولفه های موثر بر سلامت جامعه در ابعاد پنجگانه (کارکنان، مشتریان، اجتماع و خانواده، جامعه و محیط زیست) و ارتقای سطح شاخص‌های جامع سلامت در سطح صنعت برق اشاره کرد.

او با بیان اینکه برای تحقق این اهداف، برنامه های عملیاتی تدوین خواهد شد، افزود: مصمم هستیم با کمک و مساعدت مدیرعامل شرکت توانیر و همه مدیران صنعت برق، در سال 97 این برنامه ها اجرایی شود.

سیداعتضاد مقیمی برگزاری دوره های آموزشی، آشنایی با مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت در سطح مدیران ارشد و کارشناسان شرکت توانیر و شرکتهای تحت پوشش، جلب مشارکت کارکنان در شناسایی تاثیرات بالقوه و بالفعل مثبت و یا منفی صنعت برق در سلامت جامعه، مدیریت دانش سازمانی در حیطه سلامت، تدوین شاخصها و معیارهای ارزیابی و رتبه بندی مسوولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی در حیطه سلامت، پایش و ارزیابی عملکرد شرکتهای تحت پوشش در حیطه سلامت را از جمله مهمترین این برنامه ها برشمرد.

او همچنین از برنامه ریزی جهت حضور فعال تمامی شرکتهای زیرمجموعه در جشنواره ملی مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت، ترسیم جایگاه مسوولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی برای سلامت در نظام ارزشی صنعت برق و شرکتهای تحت پوشش، توسعه همکاری با سایر نهادها در حیطه سلامت به ویژه انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاههای علوم پزشکی، حمایت از طرح ملی خود مراقبتی و مراقبت سازمانی در سطح شرکتهای تحت پوشش، ترسیم جایگاه مسوولیتهای اجتماعی و ملی صنعت برق در حیطه سلامت در شاخصهای کلیدی عملکرد شرکت‌های زیر مجموعه به عنوان دیگر برنامه های این شوار جهت رسیدن به اهداف ترسیم شده خبر داد.

سیداعتضاد مقیمی در پایان تاکید کرد: مصمم هستیم با الگوسازی رفتاری و عملکردی، مروج و منادی فرهنگ مسوولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی برای سلامت جامعه باشیم.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار