در نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت یکپارچگی و دارایی نفت و گاز؛

تخمین ۴۰۰ میلیارد دلار دارایی‌های فیزیکی در صنعت نفت کشور

دوشنبه 4 تیر 1397 - 10:44
کد مطلب: 958407
علی کاردر

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: واگذاری تدریجی عملیات بهره برداری میادین از جمله استراتژی های شرکت ملی نفت ایران است و از این رو، شرکت های خصوصی فعال در این زمینه باید خود را در بخش مدیریت دارایی های فیزیکی نیز تقویت کنند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ علی کاردر مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، در اولین کنفرانس بین‌المللی مدیریت یکپارچگی دارایی ها در نفت و گاز ساحل و فراساحل با بیان اینکه شرکت ملی نفت ایران بیشترین دارایی ها را در بخش فراساحل در اختیار دارد، اظهار کرد: مدتی است که تاسیسات دارایی از دوره بهره برداری گذشته و فرسوده می شوند، بنابراین ما با دو خطر ( خوردگی و حرارت و انفجار) در این حوزه مواجه هستیم که این امر آسیب زیادی به درآمدهای نفتی وارد می کند.


او تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران برای جلوگیری از این موضوع حمایت و پشتیبانی های لازم را به عمل خواهد آورد و اکنون در جهت استاندارد سازی در این بخش ها توسط شرکت های فرعی حرکت کرده ایم.


به گفته کاردر، در دوره های گذشته مدیران و کارشناسان براساس دانش و تخصص نسبت به دارایی های فیزیکی حساسیت داشتند، بنابراین در حال حاضر دانش کلاسیک نیست چرا که ما در حوزه دارایی حساسیت ویژه ای خواهیم داشت.


او تاکید کرد: نیاز است در این راستا سیستم ها، روش ها و مکانیزم ایده و علایق را تقویت کنیم و استانداردهایی که در این حوزه تولید شده در صنعت نفت مورد توجه قرار گیرد. در صنعت نفت قیمت تمام شده در حوزه ساخت و بهره برداری نسبت به سایر کشورها ارزانتر است و بخشی از سرمایه گذاری براساس ریال است و هزینه تمام شده را کاهش می دهد.


او افزود: موضوع جدی از دست دادن منابع و نیروی انسانی است.


مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: صنعت نفت به دلیل قدمت که ناگزیر فرسودگی را به دنبال دارد از یک سو و همینطور به دلیل ماهیت عملکرد که نیازمند ایمنی فراوان است به مدیریت دارایی های فیزیکی نیازمند خواهد بود.

او تصریح کرد: واگذاری تدریجی عملیات بهره برداری میادین از جمله استراتژی های شرکت ملی نفت ایران است و از این رو، شرکت های خصوصی فعال در این زمینه باید خود را در بخش مدیریت دارایی های فیزیکی نیز تقویت کنند.


کاردر با اشاره به اینکه دارایی‌های صنعت نفت کشور بالغ بر ۴۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است، خاطر نشان کرد: در شرکت ملی نفت یکپارچگی سازی انجام می شود‌ و ما در این زمینه کمک خواهیم کرد‌. بهره برداری مدیریت یکپارچگی دارایی توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد، بنابراین باید شرکت‌ها خود را تجهیز کنند و ضمنا پیاده سازی سیستم های یکپارچه را به عنوان نرم افزار جز برنامه کاری قرار دادیم.

401

46 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار