دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی زیر نظر وزارت علوم قرار می گیرند

یکشنبه 10 تیر 1397 - 13:24
کد مطلب: 959741
شریعتی نیاسر

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به قانون شورای عالی اداری درباره مراکز آموزش عالی نهادهای اجرایی گفت: بر اساس قانون این مراکز باید از نهادهای اجرایی منفک و به وزارت علوم وابسته شوند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر ایسکانیوز، دکتر مجتبی شریعتی‌نیاسر درباره مصوبه شورای عالی اداری در زمینه مراکز آموزش عالی وابسته به نهادهای اجرایی کشور گفت: از سال آینده هیچ‌گونه رایزنی در پذیرش دانشجوی این مراکز نقش نخواهد داشت و این مراکز حق پذیرش دانشجو ندارند.

وی درباره وضعیت جذب دانشجو درباره پژوهشگاه‌های وابسته به نهادهای اجرایی نیز یادآور شد: مراکز پژوهشی وابسته به نهادهای اجرایی هم مجاز به پذیرش دانشجو نیستند امسال به صورت بخشی و موردی کمک کردیم و از سال آینده مجاز به پذیرش دانشجو نیستند مگر اینکه شورای عالی اداری تصمیم دیگری بگیرد.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: این موضوع عینا مصوبه شورای عالی اداری در سال ۹۶ است. مراکز آموزش عالی وابسته به نهادهای اجرایی باید از نهادهای اجرایی منفک شوند و به وزارت علوم وابسته شوند.

وی درباره تعداد ظرفیت دانشجوی مراکز آموزش عالی وابسته به نهادهای اجرایی گفت: در مجموع ۲۲ هزار دانشجو بیشتر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و بخشی از آن هم در مقطع دکتری این مراکز تحصیل می‌کنند.

شریعتی‌نیاسر تاکید کرد: مصوبه شورای عالی اداری قانون است و بر اساس قانون این مراکز باید از نهادهای اجرایی منتزع و به وزارت علوم وابسته شوند. از سال آینده این اتفاق باید بیافتد و در غیر این صورت شورای عالی اداری باید تصمیم‌گیری کند و هر تصمیمی لازم است اتخاذ شود. وزارت علوم در این موضوع تابع قانون است و مصوبه شورای عالی اداری برای ما جاری و نافذ است.

202

167 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار