سرلشکر حسنی سعدی:

نیروهای مسلح با رشادت در برابر زیاده‌خواهی دشمنان ایستاده‌اند

یکشنبه 10 تیر 1397 - 15:08
کد مطلب: 959744
حسنی سعدی

جانشین فرمانده مرکزی خاتم الانبیا(ص) گفت: نیروهای مسلح با افتخار و رشادت تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا همواره در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمنان ایستاده‌اند.

به گزارش ایسکانیوز، امیر سرلشکر حسنی سعدی جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) در همایش روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه و باستانی نیروهای مسلح که صبح امروز در مجتمع الغدیر برگزار شد با نثار درود بر روح شهدا و امام شهدا اظهار داشت: ورزش امری بسیار مهم است و به روح و روان انسان جان و نشاط می دهد.

وی ادامه داد: ورزش زورخانه ای در گذشته راهی برای تقویت روح و جسم بود و پهلوانان در جوامع ما پناهگاه مردم بودند و زورخانه ها به عنوان آموزشگاه جوانمردی و پهلوانی شناخته می شد، به همین دلیل زورخانه ها را مکان مقدسی می دانستند، ما هم باید دوباره این ورزش باستانی را در جامع به ویژه نیروهای مسلح گسترش دهیم.

حسنی سعدی گفت: اگر به دوران دفاع مقدس برگردیم، می‌بینیم جوانان ما با روحیه پهلوانی و شجاعت دربرابر دشمنان ایستادند و مقاومت کردند.

جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) برگزاری اردوهای راهیان نور را راه مناسبی برای آشنایی جوانان با روحیه پهلوانی رزمندگان دانست و گفت: جوانان و رزمندگان ایران در مقابل دشمنی که وارد سرزمین ما شده بود، در منطقه ای گسترده ایستادگی و مقاومت کردند. اگر رشادت های جوانان را به ملت بگوئیم بیش از پیش به جوانان و شهدای خود افتخار می‌کنند.

وی ادامه داد: جوانان ما با شجاعت و افتادگی و ایثار و فداکاری از کشور دفاع کردند و اگر ما بتوانیم مردانگی و بزرگی آن ها را به جامعه منتقل کنیم، هرگز آنها را فراموش نمی کنند و همواره به آنها افتخار می کنند. سربازان ما در شب های عملیات پیشتاز بودند و برای مقابله با دشمن لحظه شماری می کردند، این رشادت ها ریشه در فرهنگ پهلوانی و ورزش پهلوانی دارد.

حسنی گفت: نیروهای مسلح با افتخار و رشادت تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا همواره در مقابل زیاده خواهی های دشمنان ایستاده‌اند.

جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) در پایان ورزش را برای حفظ سلامت بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: من معتقدم ورزش برای جوانان بویژه نیروهای مسلح ضروری است.

305

269 / 159

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار