عضو هیأت علمی مرکز مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران:

ایران دومین کشور دنیا در اجرای بزرگترین درمان اعتیاد با متادون

یکشنبه 31 تیر 1397 - 11:10
کد مطلب: 962503
اعتیاد

عضو هیأت علمی مرکز مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه ایران دومین کشور دنیا پس از چین در اجرای بزرگترین درمان اعتیاد با متادون است، گفت: جدیدترین دستاوردها در حوزه دانش اعتیاد در دوازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد ارائه می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز، حامد اختیاری، عضو هیأت علمی مرکز مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد گفت: این کنگره یکی از بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین گردهمایی‌های علمی در حوزه اعتیاد و بیماری‌های مرتبط با آن است که هر سال شهریورماه با حضور 2 هزار نفر از فعالان این حوزه اعم از درمانگران، پژوهشگران، سیاست‌گذاران و فعالان جامعه مدنی حوزه اعتیاد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این کنگره از بزرگ‌ترین کنگره‌های حوزه اعتیاد در سطح ملی و بین‌المللی است افزود:‌در ایران در طی سال‌های گذشته در دانش اعتیاد پیشرفت‌های جدی داشتیم و همه درمان‌هایی که در جهان می‌شود در ایران وجود دارد و حتی برخی از این برنامه‌ها بزرگ‌تر از کشورهای منطقه و دنیا است.

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد ادامه داد: درمان با متادون دومین برنامه دنیا در ایران بعد از چین بوده و درمان پرهیزمدار 12 قدمی نیز از دیگر برنامه‌های بزرگ در خاورمیانه و شمال آفریقا به شمار می‌رود.

اختیاری تأکید کرد: در حوزه اعتیاد در کشور ما به صورت جدی تلاش می‌شود که به جای پاک کردن صورت مسئله به فکر راه‌حل و همکاری بین‌بخشی بوده‌ایم و این مسئله رشد و توسعه را در حوزه دانش اعتیاد به همراه داشته است و شبکه بزرگی از افراد تولید دانش و ارائه خدمت را در این زمینه فراهم می‌کند.


مدیر آزمایشگاه عصبی‌شناختی مرکز مطالعات اعتیاد گفت: دو هدف اصلی برگزاری این کنگره در بر دارد که اول این بوده که بتواند از حوزه‌های متفاوت که مرتبط با پیشگیری و درمان اعتیاد است بهره‌مند شویم لذا از مجموعه‌های

قانون‌گذار،‌سیاست‌گذار و غیره همچنین از مسئولان اجرایی در درمان و پیشگیری از اعتیاد همچون بهزیستی، ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت بهداشت جهت شرکت در این کنگره دعوت کرده‌ایم.

اختیاری در پایان گفت: هدف دوم حضور جوانان و ورود نخبگان جوان به حوزه اعتیاد بوده که برنامه‌های خاص و ویژه‌ای را در این زمینه در نظر گرفته‌ایم تا علاوه بر برقراری ارتباط با اساتید جلسات گفت‌وگو و پرسش و پاسخ برگزار شود که جوانان در رشته‌های مختلف پزشکی، علوم شناختی، اعصاب،‌مهندسی و غیره می‌توانند از طریق این کنگره ترغیب شوند که در حوزه اعتیاد فعالیت داشته باشند. همچنین جوایز متعددی برای دانشجویان جوان در نظر گرفته شده و باید توجه داشت که دانشجویان حتی اگر مقاله هم نداشته باشند شرکت در این کنگره می‌تواند فرصت آموزشی برایشان فراهم کند.

706

176 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار