راه اندازی مرکز آموزش فرامنطقه ای مدیریت پسماند

شنبه 13 مرداد 1397 - 09:27
کد مطلب: 963834
مدیریت پسماند

سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 مدیریت چرخه مواد را یکی از ارکان اصلی توسعه پایدار شهری دانست و گفت: با هدف نهادینه سازی فرهنگ بازیافت مواد از مبدا و کاهش تولید پسماندهای شهری، مرکز آموزش فرامنطقه ای مدیریت پسماند در منطقه 7  راه اندازی می شود.

به گزارش ایسکانیوز حاجوی ضمن بیان این مطلب، گفت: امروزه خطرات زیست محیطی ناشی از عدم تفکیک پسماند به عنوان یکی از مشکلات جهانی محسوب شده که بر فرآیند توسعه پایدار شهری نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به رویکرد اصلی مدیریت شهری تهران مبنی بر تحقق شعار محوری شهر زیست پذیر، شهروند مشارکت پذیر و به تبع آن توسعه پایدار شهری گفت: نقش کنترل و کاهش آلودگی های زیست محیطی و جلب مشارکت مردمی برای حفظ منابع طبیعی تا حد بسیاری بر پیشبرد اهداف مدیریت شهری پایتخت تأثیرگذار خواهد بود. از همین رو در منطقه 7 سعی کرده ایم تا با اجرای برنامه های خلاقانه انگیزشی و آموزشی برای ایجاد باور مسئولیت پذیری درشهروندان نسبت به محل زندگی شان و حفظ منابع طبیعی اقدام کنیم.

شهردار منطقه 7 در ادامه با تأکید بر ضرورت فرهنگ سازی و آموزش تفکیک پسماند، از راه اندازی مرکز آموزش فرامنطقه ای مدیریت پسماند در خیابان دماوند خبر داد و افزود: این مرکز به متراژ 740 مترمربع بوده که در طراحی نمای داخلی آن با حداقل هزینه از اقلام بازیافتی استفاده شده است تا شهروندان نیز با کاربردهای خلاقانه مواد دوریختنی آشنا شوند.

حاجوی یادآور شد: در این مرکز آموزشی که تا پایان مهرماه به بهره برداری خواهد رسید، ضمن نهادینه سازی فرهنگ بازیافت مواد از مبدا در رده های سنی مختلف، کارگاه های تئوری و عملی به منظور ارائه اطلاعات در زمینه چرخه بازیافت، چگونگی کاهش تولید پسماند و تبدیل آن به مواد خام با ارزش از جمله کود کمپوست برگزار می شود.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار