اختصاصی ایسکانیوز؛

عطاران مرد اول گیشه سینما/ عزتی و فرخ نژاد میلیاردی شدند

سه‌شنبه 23 مرداد 1397 - 05:20
کد مطلب: 964833
عکس

رضا عطاران بازیگر مشهدی سینمای ایران مرد اول فیلم های پرفروش در 7 سال اخیر بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایسکانیوز، از سال 90 تا 97 فیلم های زیادی در سینماهای کشور اکران شده است که سهم زیادی از آن به تعدادی بازیگر خاص اختصاص داده شده است.به طور کلی در 3 سال اخیر فروش فیلم های وابسته به چهره ها بوده و در حال حاضر رضا عطاران مرد پرفروش سینمای ایران است.

رضا عطاران - 104 میلیارد

رضا عطاران از جمله بازیگرانی است که با حضور درخشان در فیلم‌های طنز سینمایی و تلویزیونی، خود را در قالب یک کمدین به مخاطبان معرفی کرده است. دیالوگ‌های جذاب، حرکات بدن و فرم بازیگری او به شکلی است که بیننده را به خنده وا‌دار می‌کند. در هفت سال اخیر عطارن را در 18 فیلم سینمایی از جمله «هزارپا»، «نهنگ عنبر 1 و 2»، «طبقه حساس»، «آینه بغل»، «گینس» ، «دراکولا»، «آبنبات چوبی»، «مصادره» دیده‌ایم که اکثر آن‌ها سهم زیادی از گیشه را به خود اختصاص داه‌اند. «هزارپا» درخشان‌ترین آن‌هاست که در مدت 4 هفته عنوان «پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران» را به خود اختصاص داد.

پیش از این در سال 95 هم عطاران به دلیل بازی در سه فیلم «دراکولا»، «آب نبات چوبی» و «من سالوادور نیستم» عنوان پرفروش‌ترین بازیگر سال را کسب کرده بود و در سال 96 نیز در رتبه دوم بازیگران پولساز قرار گرفته بود.

جواد عزتی - 85 میلیارد

جواد عزتی بازیگر جوانی است که از سال 81 در سینما و تلویزیون دیده شد و با بازی در «قهوه تلخ» درخشش قابل توجهی پیدا کرد. در سال 96 بازی عزتی در یکی از نقش‌های اصلی «آینه بغل» کمک کرد تا این فیلم در سه روز اول به فروش قابل توجهی دست یابد و رکورد فیلم‌های «فروشنده» و «ساعت پنج عصر» را بشکند. این اتفاق در کنار فروش فیلم «اکسیدان» و «ماجرای نیمروز»، جواد عزتی را به پرفروش‌ترین بازیگر سال ۱٣٩۶ ایران تبدیل کرد. وی در 7 سال اخیر، در 22 فیلم سینمایی با ژانرهای متفاوت نقش آفرینی کرده است. از جمله آن‌ها می‌توان به «هزارپا»، «شیار 143»، «ماجرای نیمروز»، «تنگه ابوغریب»، «لاتاری» اشاره کرد.

حمید فرخ‌نژاد - 70 میلیارد

حمید فرخ‌نژاد از سال 1369 فعالیت خود را در عرصه سینما و تلویزیون آغاز کرد و با نقش‌آفرینی‌های خوبی که داشت در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی کاندیدا شد و چند بار دست‌پر به خانه بازگشت. حضور درخشان وی در «عروس آتش» باعث ماندگاری دیالوگ‌هایش در ذهن سینما دوستان شد. فرخ‌نژاد در 7 سال اخیر در 20 فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به « خوب، بد، جلف» ، «لاتاری»، «گشت ارشاد 1 و 2» اشاره کرد. وی به خاطر بازی در فیلم‌های «خوب بد جلف» و «گشت ۲» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. همچنین با اکران این دو فیلم در نوروز 96، فرخ‌نژاد در همین سال به یکی از بازیگران پرفروش‌ سینما تبدیل شد.

ویشکا آسایش - 70 میلیارد

ویشکا آسایش با نقش آفرینی در سریال «امام علی» در سال 1370 به مخاطبین سینما و تلویزیون معرفی شد. از آن پس با بازی در مجموعه‌های «معصومیت از دست رفته»، «مختارنامه» و سینمایی «ورود آقای ممنوع» به عنوان چهره‌ای شناخته شده فعالیت خود را ادامه داد. وی در 7 سال اخیر در 13 فیلم سینمایی حضور داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به «نهنگ عنبر 2» ، «دراکولا» ، «50 کیلو آلبالو»، «خوابم می‌آد» اشاره کرد. حضور آسایش در «نهنگ عنبر»، «خوب، بد، جلف» و «من و شارمین» باعث شد تا در سال 96 به عنوان یکی از پرفروش‌ترین بازیگران سینما معرفی شود.

ساعد سهیلی - 41 میلیارد

ساعد سهیلی از سال 1380 کار هنری خود را با نقش کوتاهی در فیلم «شب برهنه» آغاز کرده است. و تا امروز در 20 فیلم سینمایی از جمله «لاتاری»، «پل خواب» ، «کلاشینکف»، «50 کیلو آلبالو» نقش آفرینی داشته است. وی به خاطر بازی در دو فیلم «گشت ارشاد 2» و «چند متر مکعب عشق» توانست چند جایزه داخلی و بین المللی را به خود اختصاص دهد. در 7 سال اخیر حضور خوبِ وی در 16 فیلم سینمایی باعث شد تا به عنوان یکی از بازیگران فیلم‌های پرفروش معرفی شود.

محمدرضا گلزار - 40 میلیارد

محمد رضا گلزار در سال ۱۳۷۹ برای نخستین بار با فیلم «سام و نرگس» بازیگری سینما را تجربه کرد. وی پیش‌تر با ایفای نقش در «آینه بغل» و «مادر قلب اتمی» به عنوان یکی از بازیگران پرفروش سال 96 معرفی شد. گلزار در 7 سال اخیر در 7 فیلم سینمایی حضور داشته که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به «سلام بمبئی»، «دلم می‌خواد»، «خشک‌سالی و دروغ» اشاره کرد.

مهناز افشار - 34 میلیارد

مهناز افشار بازیگری را با مجموعه تلویزیونی «گمشده» در سال ۱۳۷۷ آغاز کرد و پس از آن با ایفای نقش در فیلم سینمایی «دوستان» به سینما راه یافت و با ایفای نقش در فیلم سینمایی «شور عشق» به شهرت رسید. حضور مؤثر او «نهنگ عنبر» باعث شد تا وی با همین یک فیلم در سال 94 بتواند در رده‌ بازیگران پولساز قرار بگیرد. در این فیلم افشار چند گریم متفاوت در چند مقطع سنی را تجربه کرد و در بازی‌های کمدی این فیلم موفق بود.

در 7 سال اخیر افشار در 20 فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به «نهنگ عنبر 1 و 2 » ، «متروپل» ، «خانه ای در خیابان چهل و یکم» اشاره کرد. وی برای بازی در دو فیلم «دارکوب» و «پل چوبی» کاندیدای سیمرغ نقش اول زن شد.

هادی حجازی‌فر - 33 میلیارد

هادی حجازی‌فرد در سال 1383 با بازی در سینمایی «مزرعه پدری» وارد سینما شد و هم‌اکنون 14 سال است که در این عرصه حضور فعال دارد. در 7 سال خیر حجازی‌فرد در 10 فیلم نقش آفرینی کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به «ایستاده در غبار» ، «ماجرای نیمروز» ، «دارکوب»، «لاتاری» و « به وقت شام» اشاره کرد. وی تا کنون نامزد جوایز مختلفی شده است و در «یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران» جایزه بهترین نقش مکمل مرد را دریافت کرده است.

نوید محمدزاده - 31 میلیارد

نوید محمدزاده در سال 87 فعالیت هنری خود را در عرصه تئاتر و سینما آغاز کرد و در 7 سال اخیر 13 کار سینمایی در کارنامه خود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به «ناهید»، «ابد و یک روز» ، «لانتوری» اشاره کرد. وی از جمله بازیگرانی است که توانسته در عرصه بین المللی جوایزی را کسب کرد. محمدزاده نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم براتیسلاوا در کشور اسلواکی برای بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی شد و پیش‌تر نیز همین جایزه را در جشنواره آسیا پاسیفیک ۲۰۱۷ دریافت کرده بود.

شهاب حسینی - 30 میلیارد

شهاب حسینی در سال 1374 با بازی در تئاتر«در کرانه باد» وارد عرصه بازیگری شد. وی تا امروز در نقش‌های زیاد و متفاوتی در تئاتر، سینما و تلویزیون، رادیو و مستند حضور داشته است و کارهای خوبی را کارگردانی کرده است. حضور خوب حسینی در «حوض نقاشی» کمک کرد تا در کنار «نگار جواهریان» مشکلات مبتلایان سندروم دان را نمایش درآوردند.

وی تاکنون 38 بار کاندید جوایز مختلف داخلی و خارجی شده است و بارها توانسته این جوایز را از آن خود کند. درخشان‌ترین آن‌ها جایزه بهترین بازیگر مرد است که وی به خاطر بازی در «فروشنده» از جشنواره فیلم کن دریافت کرد. در 7 سال اخیر حسینی در 19 فیلم سینمایی حضور داشته است و توانست عنوان یکی از بازیگران پرفروش را کسب کند.

امین حیایی - 26 میلیارد

امین حیایی در دوران تحصیل به فعالیت در تئاتر پرداخت و پس از گرفتن دیپلم، ضمن خدمت سربازی در مرکز هنرهای نمایشی عقیدتی - سیاسی نیروی هوایی فعالیت خود را آغاز کرد. وی تا کنون در سینما، تلویزیون و تئاتر حضور داشته است.

حیایی تاکنون چند بار نامزد و برنده‌ی جوایز متعددی شده است و در سال‌های اخیر توانسته برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره سی و ششم فیلم فجر برای «شعله‌ور» را کسب کند. وی در 7 سال اخیر در 17 فیلم سینمایی حضور داشته و توانسته عنوان یکی از بازیگران پرفروش را دریافت کند.

محسن تنابنده - 19 میلیارد

محسن تنابنده بیش از آنکه در فیلم‌های سینمایی شناخته شده باشد، با سریال پایتخت در ذهن مخاطبان ماندگار شد و بیشتر وی را با اسم «نقی پایتخت» می‌شناسند. تنابنده در 7 سال اخیر در 5 فیلم سینمایی نقش آفرینی‌های متفاوتی داشته است. حضور وی در «محمد رسول الله» نشان داد که می‌تواند برای ماندگاری و اثرگذاری نقش خود به خوبی زبان جدیدی را یاد بگیرد و یا در سریال «شاهگوش» با بازی چند نقش متفاوت توانایی عالی خود در تغییر صدا و چهره را به مخاطبان نشان داد. تنابنده تا امروز 3 سیمرغ بلورین از جشنواره فجر به خانه برده است.

الناز شاکردوست - 11 میلیارد

الناز شاکردوست بازیگری را از سال 83 با بازی در تئاتر آغاز کرد و در همان سال در «گل یخ» نقش آفرینی کرد. وی تاکنون در فیلم‌های زیادی در سینما و تلویزیون و شبکه خانگی حضور داشته است و در 7 سال اخیر در 9 فیلم سینمایی دیده شده است که «رسوایی» از جمله‌ آن‌هاست که حواشی زیادی به دنبال داشت.

این گزارش که بر اساس آمار فروش فیلم‌ها تا اواسط مرداد ماه 1397 تهیه شده است. در بررسی و جمع‌بندی آمار فروش هر بازیگر سعی کرده‌ایم آمار درست و دقیقی جمع‌آوری کنیم؛ اما با توجه به اینکه برخی از فیلم‌ها فروش نهایی خود را اعلام نکرده‌اند، این اعداد ممکن است اندکی با میزان واقعی تفاوت داشته باشد.

انتهای پیام//

28 / 28

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار