مکاتبه آنلاین با یک اداره کل در تهران پولی شد!/ اعتراض رسمی بخش خصوصی +سند

دوشنبه 22 مرداد 1397 - 14:51
کد مطلب: 964981
دولت الکترونیک

ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه، از سالها قبل تاکید کرده که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است نسبت به ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و مراکز داده داخلی امن و پایدار با پهنای باند مناسب با رعایت موازین شرعی و امنیتی کشور مناسب اقدام کند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ یکی از تاکیدات مهم قانونگذار در سالهای اخیر و برنامه ریزی مسئولان اجرایی، بر این اساس بوده تا ضمن کاهش مکاتبات کاغذی و فیزیکی، شرایط به گونه ای تسهیل شود که حتی المقدور، تمامی گردش کارها، پیگیری ها و بررسی ها به صورت الکترونیک صورت بگیرد که از جمله آن، طرح بزرگ دولت الکترونیک است.

به عنوان مثال، ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه، از سالها قبل تاکید کرده که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است نسبت به ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و مراکز داده داخلی امن و پایدار با پهنای باند مناسب با رعایت موازین شرعی و امنیتی کشور مناسب اقدام و با استفاده از توان و ظرفیت بخشهای عمومی غیردولتی، خصوصی و تعاونی، امکان دسترسی پرسرعت مبتنی بر توافقنامه سطح خدمات را به صورتی فراهم نماید که تا پایان سال دوم کلیه دستگاههای اجرائی و واحدهای تابعه و وابسته و تا پایان برنامه، 60 درصد خانوارها و کلیه کسب و کارها بتوانند به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شوند.
مکاتبه آنلاین با یک اداره کل در تهران پولی شد!/ اعتراض رسمی بخش خصوصی +سند
اما این موضوع، آنچنان که باید و شاید در دستگاههای مختلف اجرایی نشده و در برخی موارد نیز نحوه اجرایی شدن آن با اعتراض فعالان بخش خصوصی و اصناف مربوطه مواجه شده است.به عنوان مثال در نامه جدید انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران، اعلام شده علی رغم تحقق امکان ثبت نامه ها از طریق وب، ثبت نام در سیستم مذکور نیازمند پرداخت هزینه شده است.
حرمت الله رفیعی رییس هیات مدیره این انجمن در ادامه نامه خود با اشاره به اینکه اگر دولت در این زمینه اقدامی به عمل نیاورده، بخش خصوصی نباید در ارتباط با دستگاههای اجرایی و مکاتبه با آنها، هزینه ای پرداخت کند، از دلاور بزرگ نیا خواسته ضمن رسیدگی به این موضوع، از قانونی و صحیح بودن این اقدام کسب اطلاع کند.
با این توصیفات، هرگونه مکاتبه الکترونیکی و آنلاین با میراث فرهنگی و گردشگری تهران، پولی و غیررایگان است که به نظر می رسد این اقدام، برای اولین بار در کشور انجام شده است.

منبع: صبحانه
انتهای پیام/
283 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار