دکتر باقر لاریجانی :

تحصیل تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در حوزه علوم پزشکی در روسیه

سه‌شنبه 23 مرداد 1397 - 14:05
کد مطلب: 965210
دکتر باقر لاریجانی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تحصیل تعداد بسیاری از دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه، از انعقاد قرارداد آموزش پزشکی بین وزارت بهداشت ایران و روسیه خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز دکتر باقر لاریجانی با اعلام این مطلب، گفت: ایران و فدراسیون روسیه همسایه هستند و در بسیاری از حوزه ها، پیشرفت های قابل توجهی داشته اند و دانشگاه های روسیه مانند دانشگاه های سایر کشورهای دنیا با متدهای رنکینگ های بین المللی برای تحصیل دانشجویان ایرانی مورد ارزیابی قرار گرفته اند. همچنین در حالی که تعدادی از دانشگاه های روسیه در سال تحصیلی جدید مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران هستند، دانشگاه های برخی کشورهای منطقه، دیگر مورد تایید ما نیستند.

وی با اشاره به تحصیل تعدادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی در فدراسیون روسیه، خاطرنشان کرد: دانشگاه های پزشکی روسیه باید استانداردهای لازم مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران را رعایت کنند و در قراردادی که با وزارت بهداشت روسیه منعقد شد، خواستار هماهنگی بیشتر این دانشگاه ها با وزارت بهداشت ایران شدیم چون اجازه طبابت دانش آموختگان خارج از کشور و به ویژه کشور روسیه، نیاز به موفقیت در امتحانات ملی دارد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، تصریح کرد: اگر دانشگاه های پزشکی روسیه، در زمان آموزش دانشجویان ایرانی هماهنگی بیشتری با وزارت بهداشت کشورمان داشته باشند، شانس موفقیت دانش آموختگان برای طبابت در ایران بیشتر می شود.

دکتر لاریجانی ضمن تاکید بر لزوم تقویت و توسعه بین المللی سازی در حوزه علوم پزشکی، گفت: در قالب بین المللی سازی علوم پزشکی می توانیم با کشورهای مختلف دنیا، تبادل استاد و دانشجو داشته باشیم و دوره های آموزشی مشترک و شعب مشترک در ایران یا سایر کشورها، راه اندازی کنیم.

وی با اشاره به توزیع دانشگاه های علوم پزشکی کشور در قالب مناطق آمایشی، یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هماهنگی وزارت بهداشت، هماهنگی بیشتری با دانشگاه های فدراسیون روسیه می کند و چارچوب قراردادی که امروز با معاون کل وزارت بهداشت فدراسیون روسیه به امضا رسید شامل ارتقای همکاری های آموزش پزشکی، تبادل استاد و دانشجو و همکاری های مشترک در ایجاد شعب بین المللی بود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه روابط ایران و روسیه در حوزه پزشکی، راهبردی و بلندمدت است، افزود: امروز در نشست با معاون وزارت بهداشت روسیه توافق کردیم که کارگروه مشترکی به منظور ارتقای همکاری های دو کشور در حوزه آموزش پزشکی تشکیل شود و اگر همکاری های شبکه ای با کشورهای منطقه از جمله فدراسیون روسیه را گسترش دهیم می توانیم به عنوان کانون آموزش منطقه در آینده ای نه چندان دور در حوزه پزشکی، مطرح شویم.

گفتنی است، در مراسمی، قرارداد ارتقای آموزش پزشکی بین ایران و فدراسیون روسیه بین دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دیمتری کاستنیکوف معاون کل وزارت بهداشت روسیه و با حضور دکتر اسدی لاری قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل به امضا رسید.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار