خرازی عنوان کرد:

شرط پذیرش بسته اروپا تضمین حقوق ایران است

شنبه 24 شهریور 1397 - 11:29
کد مطلب: 969432
خرازی

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در رابطه با وضعیت بعد از خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: با اروپائیان مذاکرات متعددی صورت گرفته و این مذاکرات ادامه دارد و امیدواریم با بسته‌ای که اروپا ارائه می‌دهد حقوق ایران تضمین شود.

به گزارش ایسکانیوز ، سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که به دعوت همتای چینی خود در آن کشور به سر می‌برد، در ادامه برنامه کاری خود در شهر شانگ‌های از موسسه مطالعات بین‌المللی شانگ‌های دیدار و با مسئولین این موسسه دیدار و گفتگو کرد.

یانگ ژییه مین، مسئول موسسه مطالعات شانگ‌های نیز در این دیدار گفت: موسسه مطالعات بین‌المللی شانگ‌های یکی از مهمترین نهاد‌های فکری چین است که در مورد مسائل سیاسی و راهبردی خارجی چین مطالعه و تولید فکر می‌کند.

وی افزود: در سفر دو سال قبل آقای شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به ایران یک بیانیه مشارکت راهبردی تهیه شد که لازم است مسئولین دو کشور جلسات مرتب برای عملیاتی کردن این بیانیه داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: چهل سال پیش در ایران انقلاب اسلامی پیروز شد و در همان زمان در چین اصلاحات و درب‌های باز آغاز گردید. از آن به بعد به تدریج هر دو طرف ایرانی و چینی در تقویت روابط دو کشور کوشیدند و این روابط هم اکنون قوی‌تر شده، ضمن آن که نفوذ منطقه‌ای دو کشور افزایش یافته است.

یانگ ژییه مین گفت: دو کشور چین و ایران باید مزایای راهبردی خود را بشناسند و علاوه بر استفاده از این مزایا از تجربیات یکدیگر نیز استفاده کنند.

خرازی در پاسخ ابراز کرد: بیانیه مشترک دو رئیس‌جمهور مبنای بسیار خوبی برای گسترش روابط دو کشور است و در این سفر در رابطه با نحوه اجرایی کردن این بیانیه گفتگو به عمل آمد.

وی در رابطه با وضعیت بعد از خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: با اروپائیان مذاکرات متعددی صورت گرفته و این مذاکرات ادامه دارد و امیدواریم با بسته‌ای که اروپا ارائه می‌دهد حقوق ایران تضمین گردد.

خرازی اشاره کرد: روابط ایران با چین و روسیه از اهمیت خاصی برخوردار است لذا برای حل مشکلات بعد از خروج آمریکا از برجام ضمن ادامه گفتگو‌ها باید ابتکاراتی ارائه شود.

دو طرف همچنین در رابطه با تروریسم و امنیت منطقه‌ای به ادامه گفتگو‌ها بین شورای راهبردی روابط خارجی و وزارت امور بین‌الملل حزب کمونیسم چین در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کردند.

قبل از دیدار از موسسه مطالعات بین‌المللی شانگ‌های دکتر خرازی از دانشگاه بین‌المللی شانگ‌های بازدید و با رئیس و مدیران و کارشناسان خاورمیانه و شرق شناسی این دانشگاه گفتگو کرده و به سوالات آن‌ها پاسخ داد.

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار