اطاعت از قانون برای همه لازم است

تاج: ممکن است تغییراتی در درصد جانبازی‌ام پدید آید

شنبه 24 شهریور 1397 - 17:32
کد مطلب: 969518
تاج

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در بحث قوانین،  تابع اساسنامه ای است که به تایید فیفا رسیده است.

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، مهدی تاج درباره موضوعات روز فوتبال کشور با سایت فدراسیون فوتبال به گفت و گو نشست. متن این پرسش و پاسخ به شرح ذیل است:

* شایعات مختلفی پیرامون موضوع درصد جانبازی شما مطرح شده و حتی رقم 52 درصد هم شنیده شده است. واقعیت را بهتر است از زبان خود شما بشنویم.

همین طور است. موارد مختلفی پیرامون این موضوع طرح شده که در جای خود قابل تأمل است. با این وجود این درصد هرگز از زبان اینجانب یا هر فرد دیگری در فدراسیون فوتبال مطرح نشده است.

* شما در برنامه شبکه یک هم به صراحت اشاره داشتید که درصد جانبازی تان حدود 50 درصد است.

بله. دقیقا. من با توجه به اینکه در 10 سال گذشته در کمیسیون حاضر نشده ام با توجه به ضایعات به وجود آمده در لگن و ضرورت تعویض لگن، با توجه به نظر پزشک متخصص ممکن است تغییراتی در درصد جانبازی ام پدید آید. من به همین دلیل در آن برنامه اشاره کردم که درصد جانبازی ام حدود 50 درصد است و مباحث و شایعات دیگر در این باره عاری از واقعیت است. بهترین پاسخ در این زمینه در مصاحبه دکتر طائبی، مدیر کل محترم کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود داشت که تمام بحث را بیان کردند. من هرگز در همه این سال ها هیچ گاه از بحث جانبازی هیچ گونه استفاده مادی و غیرمالی نبرده ام و نخواهم کرد.

* بحث بعدی درباره موضوع بازنشستگان است و اینکه تکلیف فدراسیون فوتبال در این زمینه چه خواهد شد؟

بسیاری از اعضای هیأت رئیسه و هیأت های فوتبال سرتاسر کشور مشمول بحث بازنشستگی هستند. حضور این عزیزان بر اساس بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال است که فدراسیون را یک نهاد غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی مستقل دانسته است. بر اساس همین اساسنامه، آقای کفاشیان 10 سال پیش از این رئیس فدراسیون فوتبال شدند، در حالی که همان زمان 3 سال بود که بازنشسته شده بودند. علی ای حال، نظر ما نظر کارشناسانی است که در این چند روز دیدگاه های ارزشمند خود را بیان کرده اند. اگر واقعا فدراسیون فوتبال مشمول قوانین نهاد دولتی شود، هیچ اصراری بر استفاده از بازنشستگان نداریم.

* سخن پایانی؟

امروز می خواهم این را بگویم که اینجا بحث مهدی تاج و مهدی تاج ها نیست و مهم فوتبال کشور است. بر این اساس هرگز نباید اجازه دهیم که فوتبال ملی اسیر برخی مشکلات شود. آنچه من بیان می کنم این است که فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در بحث قوانین، تابعی از اساسنامه ای است که به تأیید فیفا رسیده و در آن مجمع رکن رکین این نهاد مستقل غیردولتی است. اگر روزی قانون حکم کند که هر فردی یا مسئولی در حوزه مدیران فدراسیون فوتبال در سمت خود باقی نماند، اطمینان داشته باشید بدون درنگ این اتفاق رخ می دهد ولی تا زمانی که فدراسیون فوتبال بر اساس یک روند دموکراتیک و با احترام به یک مجمع بنا شده، نباید اجازه بدهیم اتفاقاتی رخ بدهد که فوتبال به عقب بازگردد. سال ۸۵ که فوتبال ما تعلیق شد کمیته انتقالی با حضور ۶ کارشناس و نمایندگان فیفا و سازمان تربیت بدنی وقت به ریاست آقای صفایی فراهانی شکل گرفت و در نهایت اساسنامه ای را تصویب کردند و بر اساس آن فدراسیون فوتبال را نهادی غیردولتی تعریف کردند. بر اساس آن حدود ۱۱ سال است که فدراسیون فوتبال به عنوان یک نهاد غیردولتی در حال فعالیت است. به هر حال اطاعت و تبعیت از قانون بر همه لازم است و باز هم اعلام می دارم که در صورت تشخیص دولتی بودن فدراسیون، هیچ اصراری بر ماندن کلیه بازنشستگان در فدراسیون نخواهد بود.

انتهای پیام/

168 / 168

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار