دردیدار آیت الله علوی گرگانی با اعضای جامعه اسلامی دانشجویان مطرح شد؛

تنها جایی که می تواند برای مردم مرجع قرار گیرد ولایت فقیه است

پنج‌شنبه 5 مهر 1397 - 16:15
کد مطلب: 971337
1

آیت الله علوی گرگانی گفت: تنها جایی که می تواند برای مردم مرجع قرار گیرد ولایت فقیه است به همین دلیل دشمن تلاش می‌کند مردم را از ولایت فقیه جدا کند و به تبلیغ ضد روحانیت بپردازد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، آیت الله علوی گرگانی در دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به روایتی از حضرت محمد(ص) درباره مشکلات موجود درجامعه گفت: جامعه گاهی دردمند می شود و باید ببینیم دوای درد چیست و صرف اینکه دردها را بگوئیم هنر نیست. درد گفتن هنر نیست، درمان گفتن هنر است، اینکه ما چه کنیم جامعه درمان و اصلاح شود.

وی افزود: انتظار ما از اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان این است که یک سری نیروهای ارزشمند در کنار ولایت و مرجعیت باشید و ببنید کجا نقطه ضعفی وجود دارد که درصدد رفع آن برآئیم، در دنیا همه کارها شدنی است ولی باید یک اراده و تصمیم برای انجام آن وجود دشته باشد.

آیت الله علوی گرگانی اظهار داشت: بهترین طبقه در میان جامعه بشریت نیروی جوان است، نیروی ارزنده جوان قدرت انجام هرکاری را دارد به شرط اینکه اراده وجود داشته باشد، اراده هم اگر با تکیه بر قوه الهی باشد، خدا هم با آن همراه است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: در ابتدای انقلاب هم که دیدید روحانیت و دانشجویان با هم یک کاسه بودند برای این بود که نقطه ضعف را پیدا کردند دانشجویان و روحانیت با هم یکی شدند و دید مملکت چهل سال است که زیر سایه ولایت حفظ شده و الان هم همین است.

وی گفت: اخیرا گروهی پیدا شدند که ریشه آنها در خارج است و در ایران ما هم سرمایه گذاری می کنند که خدا را از مدنظر مردم حذف کنند و مردم ناباوری خدایی داشته باشند. الان این موضوع در جامعه دیده می شود و حتی در شهر قم هم شاهد سرمایه گذاری این جریان هستیم ما باید در مقابل این جریان ها دفاع کنیم، گروهی از جوانها را داشته باشیم تا در مقابل آنها برای دین و ایجاد قوت دینی فعالیت کنند. انتظار ما این است که دانشجویان امثال شما یار و یاور ولایت فقیه باشید و به کمک شما بتوانیم جامعه را اصلاح کنیم.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به آیاتی از سوره احزاب درباره رسالتی که خداوند به پیامبر داده است خاطر نشان کرد: جوان‌های ما باید در امور حسنه مبشر باشند و برای رضا خدا جلو بروند. وقتی شما جوانان مردم را هدایت کردید، چراغی برای مردم خواهید شد.

این مرجع تقلید در ادامه خطاب به اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: انتظار ما از شما این است کار خود را قوی تر کنید و از ولایت خودتان را جدا نکنید و مرید ولایت فقیه باشید. امروز تنها جایی که می تواند برای مردم مرجع قرار گیرد ولایت فقیه است و دشمن هم این را فهمیده است تنها قدرتی که می تواند در دنیا همه کاری را پیش ببرد پشتیبانی ولایت فقیه است و برای همین تلاش می‌کند تا مردم را از ولایت فقیه جدا کند، برای همین هم می بینیم که در جامعه ضد روحانیت تبلیغ می شود. برای مثال مشکلات معیشتی که از سوی مدیریت به وجود آمده را دشمن تلاش می کند بگوید ببینید آخوندها که سرکار باشند اینگونه می شود.

وی تاکید کرد: دشمن مانند مگس است و می گردد ببنید هرجا مرض و کثافتی جمع شده می رود و روی آن می نشیند، در جامعه هم عده ای حالت مگسی دارند و می روند هرجا کثافتی جمع شده را ملاک قرار می دهند برای اینکه مردم را از فقها و مرجعیت جدا کنند. لذا شما سعی کنید خود را قوی کنید تا بتوانید برای دیگران نورافشانی کنید.

آیت الله علوی گرگانی یاد آورشد: سعی کنید منطق امیرالمومنین (ع) را همیشه مدنظر قرار دهید، امیرالمومنین (ع) در راه خدا سرزنش کنندگان را احترام می‌کند، هر کسی می خواهد وارد تشکل شما شود به او بگویید در مسیر شما سرزنش و تهمت و از این مسائل وجود دارد و دشمن به هر وسیله ای حمله می کند. این جوانها باید بگویند ما در راه رسیدن به هدف از هیچ اقدامی دریغ نمی کنیم، ما فقط گوش به فرمان ولایت هستیم و ولایت هر کاری بگوید انجام می دهیم، باید کاری کنید دشمن از شما مایوس شود.

وی در پایان اظهار داشت: مطالب بیان شده نشان می دهد شما هم از مشکلات موجود و سوءمدیریت در جامعه رنج می برید و احساس دردمندی می کنید. البته همانگونه که اشاره شد ما نیز نسبت به جامعه همین احساس را داریم، درحال حاضر شرایط فعلی جامعه مطلوب نظر ما نیست و باید برای رسیدن به شرایط آرمانی تلاش کنیم.

انتهای پیام/

188 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار