دکتر ولایتی هدف هجمه تبلیغاتی

چهارشنبه 11 مهر 1397 - 18:05
کد مطلب: 972396
رونمایی از کتاب خلیج فارس با حضور دکتر ولایتی

نکته مهم آن که دکتر ولایتی در تمام این سال ها همواره و هماره به فرهنگ و تمدن بالای اسلام و ایران، جایگاه ایرانیان در گذشته و حال در جهان و عزت و عظمت آنان، خدمات ایرانیان به علم و... اشاره و تصریح داشته که همگی نشانه‌هایی از اهتمام او به حد اعلای جایگاه ایرانیان و رشد و توسعه مادی و معنوی آنان در تمامی عرصه و شکوفایی کشور داشته و دارد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز ؛در یادداشتی به بررسی پشت پرده هجمه های اخیر علیه دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

دکتر ولایتی سابقه ۱۶ سال وزارت امور خارجه ایران در دوره ای بسیار سخت را برعهده داشته و بعد از آن هم ۱۷ سال در مقام مشاورت امور بین الملل همواره در شرایط ویژه، همراه و معین مسئولان عالی کشور در سیاست داخلی و خارجی کشور بوده است که او را تبدیل به فردی شناخته شده در عرصه بین المللی و قابل اعتماد و رجوع بسیاری از سیاستمداران جهانی نموده است .

حمایت های او از نظام در تمامی عرصه ها بر کسی پوشیده نیست و این در شرایطی است که تسلط وی بر برخی از دیگر علوم همچون پزشکی و تاریخ او را به شخصیتی دانشمند مبدل ساخته که عمر خود را در جهت خدمت به کشور به کار گرفته است .

نکته مهم آن که دکتر ولایتی در تمام این سال ها همواره و هماره به فرهنگ و تمدن بالای اسلام و ایران، جایگاه ایرانیان در گذشته و حال در جهان و عزت و عظمت انان، خدمات ایرانیان به علم و ... اشاره و تصریح داشته که همگی نشانه هایی از اهتمام او به حد اعلای جایگاه ایرانیان و رشد و توسعه مادی و معنوی انان در تمامی عرصه و شکوفایی کشور داشته و دارد.

و اما این روزها و بار دیگر دکتر ولایتی برای چندمین بار مورد هجمه رسانه ای و تبلیغاتی با هدف منافع خاص قرار می گیرد تا سخن دقیق و درست او را با برداشت هایی غیر منصفانه به منظور تخریب همراه سازند و نتیجه ای بر خلاف همه گزاره هایی بگیرند که دکتر ولایتی هیچگاه مد نطر نداشته است.

چگونه می توان نتیجه گرفت که دکتر ولایتی که همواره به تاریخ پر افتخار دیروز و امروز ایران و نقش آنان در جهان اشاره دارد امروز توصیه به رسیدن به جایگاهی بدون عزت و بزرگی داشته باشد.

این که دفاع سرسختانه او را در مورد مردم مظلوم منطقه و از جمله یمن، عراق،سوریه و مقاومت در برابر زیاده خواهی های دشمنان در طول این سال ها و تجلیل وی از مقاومت و ایستادگی را به زمینه هایی برای تخریب قرار دهیم چه سودی را نصیب چه کسانی خواهد کرد .

آیا غیر از این است که اگر مقاومت مردم منطقه در بدترین شرایط نبود امروز ما نیز باید سنگرهای دفاع را در داخل شهرهای ایران اسلامی برپا می کردیم که تنها چشمه کوچکی از واقعیت این نگرانی مسئولان عالی کشور و از جمله دکتر ولایتی را در اهواز شاهد بوده ایم .

شاید تسلط به تاریخ به دکتر ولایتی این شناخت را داده که موضوع تغییر نظام و جابجایی برای دشمنان به تنهایی مطرح نیست که آنان ایران مقتدر را بر نمی تابند و این می تواند در سایه جنگ هایی مشابه آنچه در منطقه رخ داده است طراحی شده باشد و دکتر ولایتی این مقاومت و ایستادگی را در سوریه، یمن، عراق، لبنان و عراق ارج می نهد.

شاید بتوان گفت که هجمه به دکتر ولایتی در کنار دیگر مسئولانی که مقاومت و ایستادگی در برابر جانیانی چون داعش را رمز پیروزی می دانند ، کمک موثری باشد برای برهم زدن وحدت در جبهه مقاومت و بتوان نفوذ را به شیوه ای آسان تر پیش برد و زمینه ای را برای تخریب چهره های نظام برای کم اثر نمودن دیدگاه های آنان فراهم کرد هر چند که دکتر ولایتی در تمام این سال ها باز هم به صراحت خواهد گفت رمز پیروزی در برابر طمع دشمنان به ایران مقتدر با تمام هویت تاریخی و تمدنی خود، مقاومت و ایستادگی است.

محمدجواد اصغری *

کارشناس امور بین الملل

156 / 156

نویسنده:

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار