دکتر ولایتی در همایش مدیران دفاتر استانی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی:

آبروی مومن از همه چیز مقدس‌تر است

پنج‌شنبه 12 مهر 1397 - 16:27
کد مطلب: 972484
دکتر ولایتی

رئیس هیات امنا و مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی به اهمیت قضاوت و داوری پرداخت و گفت: آبروی مؤمن از هر چیزی مقدس‌‌تر است و در این مورد گزینش نقش بسیار مهمی دارد.

به گزارش ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس هیات امناء و موسس دانشگاه آزاد اسلامی روز پنجشنبه 12 مهرماه در همایش مدیران استانی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که آموزش عالی باید بر اساس اصول و ارزش های اسلامی، دینی و منطبق بر دیدگاه‌های انقلاب و مقام معظم رهبری پیش رود گفت: باید دانشگاهی داشته باشیم که منطبق بر دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران باشد و نباید در این زمینه تعارف کرد و باید دانشگاهی اسلامی و دینی داشته باشیم هر چند که بعد از انقلاب دانشگاه‌ها در شرایط به مراتب بهتری قرار گرفته‌اند.

دکتر ولایتی افزود : دانشگاه آزاد اسلامی به واسطه یک نیاز بزرگ در جهان اسلام به وجود آمد و نقش بسیار ارزشمندی هم در آموزش عالی کشور دارد که با بیش از یک میلیون و چهارصد هزار دانشجو توانسته نیاز مردم به آموزش عالی را تکمیل و تامین نماید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تاکید بر این که جوانان سرمایه‌های مهم نظام هستند تصریح کرد: این دانشگاه باعث شد که نسل مومن و انقلابی کمتر برای تحصیل به خارج از کشور بروند بنابراین باید برای رشد و ارتقاء آن تمام همت را به کار برد.

دکتر ولایتی در مورد نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تربیت جوانان و دانشجویان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید دانشجویانی متخصص، متدین، احیا کننده ارزش‌های انقلاب و اسلام را تربیت نماید و بی‌تردید کسی که اعتقادات مردم و ارزش‌های انقلاب را زیر سوال می‌برد جایی در دانشگاه آزاد نخواهد داشت و لذا در مورد مسائل اعتقادی و اسلامی با کسی تعارف نداریم و در این جهت گزینش و ارزشیبابی در خط مقدم قرار دارند و در این زمینه باید اهتمام جدی داشت.

وی با تاکید بر این که آرزوی ما این است که دانشگاه آزاد به بالاترین جایگاه علمی، دینی و اسلامی برسد افزود: مقابله با ترویج ارزش‌های ضد اسلامی و انقلابی بسیار مهم است و امیدواریم روزی دانشگاه پرچم‌دار علم، عمل و ارزش‌های دینی، اسلامی و اعتقادی باشد.

دکتر ولایتی در ادامه سخنان خود به اهمیت قضاوت و داوری پرداخت و تصریح کرد: باید با عدالت رفتار شود، ضمن آن که موضوعات برای شما باید بر اساس مدارک و مستندات و نه قضاوت شخصی و احتمالی به اثبات برسد و بی‌تردید باید آبروی مومن حفظ شود، چرا که آبروی مومن از هر چیزی مقدس‌تر است و در این مورد گزینش نقش بسیار مهمی دارد.

انتهای پیام/

31 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار