دریادار خانزادی:

کشور ما امن ترین کشور منطقه است/ اجازه تعرض به دشمنان نمی دهیم

دوشنبه 16 مهر 1397 - 20:49
کد مطلب: 972995
امیر دریادار حسین خانزادی

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حضور مقتدرانه این نیرو در دریا، گفت: با اقتدار و با صلابت، اجازه هیچ گونه تعرض و دست اندازی به دشمنان نخواهیم داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم الحاق ناو موشک انداز جمهوری اسلامی کنارک به منطقه سوم نبوت صمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: برابر فرمایشات فرمانده معظم کل قوا، اگر امنیت نباشد دستاوردهای بشری دست یافتنی نخواهد بود.

وی با بیان این که امروز کشور ما امن ترین کشور منطقه است، افزود: امنیت، بستر و فضای مناسبی را برای انجام مجموعه ای از فعالیت ها فراهم می کند تا مردم ایران بتوانند دستاوردهایی داشته باشند که چرخه انقلاب و مملکت و این نظام مقدس، در راستای رسیدن به اهداف مهم وارزشمند و آرمان‌های انقلاب اسلامی مسیر خود به خوبی طی کند.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به فرایندها و مسیر رو به رشد در طی ساله های گذشته خاطرنشان کرد: نزدیک به چهل سال از عمر باشکوه انقلاب اسلامی می گذرد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، آن نهال باریکی که به دست فرزندان این مملکت در بهمن ۵۷ رشد و نمو خود را آغاز کرد، امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده است که در مقابل طوفان‌های سهمگین دشمنان استوار خواهد ایستاد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به سابقه تاریخی پیشرفت های ارزشمند امنیتی و دفاعی به خصوص در نیروی دریایی ارتش گفت: با صلابت و افتخار و با امنیت کامل در راستای اجرای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا(مد ظله العالی) امروز، یکی از تجهیزات پیچیده در عرصه دریا به منطقه سوم این نیرو ملحق شد.

وی در ادامه گفت: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، مستشاران کشورهای بیگانه با این تصور که تجهیزاتی که به نیروی دریایی واگذار کرده اند دیگر امکان راهبری و استفاده از آن ها نخواهد بود ایران را ترک کردند. غافل از اینکه جوانان برومند این مرز و بوم نه تنها مقتدرانه آن تجهبزات را نگهداری کرده و به آنها عمر انقلابی دادند بلکه نسبت به ساخت پیچیده ترین تجهیزات نظامی اقدام و این مهم را با موفقیت به انجام رساندند.

دریادار خانزادی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش با استفاده از همان تجهیزات در آغازین روزهای دفاع مقدس با آمادگی کامل ضربه بسیار محکمی به دشمن بعثی در دریا وارد کرد و طومار دشمن بعثی را در دریا در هم پیچید خاطر نشان کرد: رژیم بعث تا آخر جنگ تحمیلی هیچ حضور معناداری در دریا پیدا نکرد همچنین تکاوران نیروی دریایی ارتش نیز با خلق حماسه ای ماندگار در خرمشهر به خوبی توانستند راهبرد دشمن را با شکست مواجه سازند.

وی افزود: امروز نیروی دریایی ارتش به برکت انقلاب اسلامی حرکت مستحکم خود را ادامه می دهد و شاهد آن هستیم که با ساخت پیچیده ترین تجهیزات نظامی از جمله زیر دریایی، ناوشکن و ... بر قله افتخار خودکفایی بایستد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: توانمندی در ساخت این تجهیزات و دستیابی به فناوری‌های روز دنیا به این معناست که آمادگی صددرصدی پاسخ به تهدیدات دشمن در دریا را داریم.

وی با تأکید براینکه این الحاق پیام هایی برای دوستان و دشمان ما دارد گفت: امروز تنها شاهد الحاق یک فروند شناور جنگی به منطقه سوم نبوت نداجا نبودیم بلکه این الحاق برای استکبار جهانی که در دریا و اقیانوس ها گسترش یافته است حاوی این پیام بود که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز توانسته است با بهره‌برداری از تجهیزات و تسلیحات، از نیروی دریایی آب‌های ساحلی تبدیل به نیروی دریایی آب‌های آبی و اقیانوسی شود و علی‌رغم تحریم های ظالمانه توانسته است روی پای خود بایستد.

دریادار خانزادی پیام دیگر این الحاق را آمادگی و حضور مقتدرانه در دریا عنوان کرد و گفت: با اقتدار و با صلابت، اجازه هیچ گونه تعرض و دست اندازی به دشمنان نخواهیم داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی دریایی ارتش آماده تر از همیشه برای انجام هر گونه همکاری در راستای تأمین امنیت جمعی و بهره برداری از منافع دریا به نفع همه ملت ها تلاش می کند و آمادگی دارد.

دریادار خانزادی حضور «ناو موشک انداز کنارک» در منطقه سوم دریایی ارتش را برای مردم خونگرم سیستان بلوچستان و شهرستان های چابهار و کنارک و در کل سواحل مکران با ارزش دانست و گفت: پیام این الحاق برای مردم سواحل مکران این است که پرچم علمداری توسعه سواحل مکران که با تدبیر مقام معظم رهبری به دست ارتش جمهوری اسلامی ایران سپرده شده است همچنان با افتخار و اقتدار برافراشته بماند و ما مصمم تر از پیش این مسیر را تا توسعه پایدار در منطقه سواحل مکران ادامه می‌دهیم.

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار