هتلداری ویترینی از فعالیت های حوزه گردشگری است

سه‌شنبه 1 آبان 1397 - 01:30
کد مطلب: 974399
هتلداری

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: هتلداری ویترینی از فعالیت‎های حوزه گردشگری است که البته با چالش‎هایی نیز مواجه است.

به گزارش ایسکانیوز، از سوی اتحادیه هتلداران شهرستان اهواز، نشست هماندیشیدر راستای بررسی مشکلات هتلداران با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در هتل پارس اهواز برگزار شد.

در این مراسم علیرضا ایزدی با اشاره به برپایی این نشست افزود: از این رو طی این نشست، هتلداران پیشنهاداتی را مطرح کردند و ما نیز ضمن اینکه درصدد دنبال کردن بخشی از خواستههای آنان هستیم، پیشنهاداتی را باتوجه به شرایط خاص اقتصادی حکمفرما بر کشور، به آنها ارائه کردیم.

او افزود: باتوجه به اینکه طی ماه آینده احتمالاً اتفاقات دیگری نیز در حوزه تحریم‏ها در کشور رخ دهد، پیشنهاد کردیم که این هتلداران حوزه فعالیت خود را مورد آسیبشناسی قرار دهند و بستهپیشنهادیرا ظرف حداکثر دو هفته آینده به ما را ارائه دهند و در این بستهها راهکارهایی پیشنهاد کنند که چگونه از این دوره بدون آنکه رونق گردشگری دچار مشکل یا نوسان شود عبور کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با بیان اینکه یکی دغدغهها در این حوزه، موضوع هزینه اتاق برای گردشگران داخلی و خارجی است گفت: معتقدم بر مبنای کار کارشناسی اگر بتوانیم هزینه اتاق را از گردشگران خارجی به دلار محاسبه و اخذ کنیم، منطقیتر خواهد بود؛ چراکه درحال حاضر قیمت هتلهای ما در بحث ارزی، بسیار ناچیز است که این لطمه جدی به بازار گردشگری و هتلداری وارد میکند.

او با تاکید بر این که حمایت از هتلداران وظیفه اصلی و خطیر مجموعه ادارهکل میراث فرهنگی استان است اظهار امیدواری کرد: در فضای تعاملی با شهرداری و مجموعه شرکت آب و برق و گاز و خدماترسانی این ارگانها، وضع خدمترسانی به گردشگران در هتلها نیز شکل مطلوبتری به خود گیرد.

ایزدی عنوان کرد: در این نشست درخصوص این موارد صحبت شد و به راهکارها و توافقاتی نیز رسیدیم و امیدواریم که با همکاری تمام بخشها مشکلات به سرانجام برسد.

او گفت: این نشست بهانهای نیز برای تجلیل از زحمات هتلداران شهرستان اهواز در طول سال گذشته به ویژه ایام نوروز و نیز تبریک روز جهانی جهانگردی به این هتلداران بود که در پایان نشست تقدیری نیز از این عزیزان انجام شد.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار