چرا استارت‌آپ‌ها به حوزه جایگاه‌های سوخت ورود پیدا نکردند؟

پنج‌شنبه 17 آبان 1397 - 14:19
کد مطلب: 974559
جایگاه سوخت

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور، گفت: متاسفانه تا به امروز استارت آپ‌ها به این حوزه ورود پیدا نکرده‌اند، اگر دولت اجازه زنجیره تامین و توزیع سوخت را به بخش خصوصی واگذار کند به طوری یقین شاهد حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ در این بخش خواهیم بود.

اخبار مرتبط

دوگانه‌سوزها بدون گواهی سلامت نمی‌توانند سی‌ان‌جی دریافت کنند

نظام حق‌العمل توزیع سوخت جایگاه‌داران ١٠٠ درصدی شد

تغییر کاربری و تبدیل مخازن نفت‌گاز معمولی به یورو ۴ در دستور کار قرار گرفت

توسعه کسب و کارهای دیجیتالی با حمایت همراه اول

رساله‌های دکتری حمایت مالی می‌شوند/ اعطای 100 میلیون تومان برای گرنت‌های پژوهشی

استارت آپ ها؛ نقد عملکردی و مشکلات پیش رو

تولید مواد اولیه داروهای ضد سرطان در یک شرکت دانش‌بنیان

تشکیل کارگروهی به منظور کاهش موانع کسب و کارهای نوپای مبتنی بر فضای مجازی در کشور

شرکت‌های دانش‌بنیان از تخفیف 25 درصدی هزینه خدمات در مناطق ویژه اقتصادی بهره‌مند می‌شود

آمادگی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای سوخت‌رسانی به زائران اربعین

قاچاق سوخت از جایگاه‌های عرضه و نازل‌ها انجام نمی‌شود

سهمیه بندی بنزین خیانت به کشور است / قیمت افزایش یابد

افتتاح ۱۵۰ جایگاه سی‌ان‌جی تا پایان سال ۹۷

واگذاری ۴۵۰ میلیارد تومان از اموال دولت در مهرماه

مقابله با قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان نیازمند عزم ملی است

افزایش نرخ دلار قاچاقچیان سوخت را قلقک داد/ بود و نبود بنزین سوپر در هاله‌ای از ابهام

پالایشگاه تهران متعلق به خداست/عمر برخی تاسیسات صنعت نفت به ۷۰ سال می رسد

به گزارش خبرنگار گروه علم‌وفناوری ایسکانیوز، در دهه های اخیر با توجه به تحولات مختلف اقتصادی، اجتماعی و فناورانه مانند تغییر در الگوی مصرف و میزان مصـرف گرایی و افزایش نفوذ و بهره گیری از فناوری های نوین، زندگی بشر با چالش ها و مسائل جدیدی در سبک زندگی و محـیط زیسـت مواجـه شـده اسـت. بنابراین برای برون رفت از موانع کلیدی در بخش‌های کلیدی اکثر کشور به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ حرکت کردند تا بتواند با استفاده از تکنولوژی نوین و مدل های کسب وکار جدید توانسته اند خدمات و ارزش های جدیدی را با بهره وری بالاتر و با قیمـت پـایین تر بـه مشـتریان عرضه کنند، روند روبه رشدی از استارت آپ هایی دیده می شود که با تمرکز بر حل مسائل و چالش های کلیـدی زنـدگی امـروزی، عـلاوه بـر ارایـه راه حل های خلاقانه مبتنی بر مدل های کسب وکار جدید، به حل این مسائل و چالش ها کمک های بزرگی کند.

شناسایی جهت گیری‌های موجود این شرکت‌ها از یک سو و شناخت موضوعات و چالش‌هـای راهبردی کشور از سوی دیگر می تواند به راهنمایی مسیرهای جدید برای شـکل گیری و رشـد این‌گونـه شـرکت ها کمـک کنـد.

کسب وکارهای نوپا در سطح جهانی و مقایسه آن با رفتارهای شرکت های نوپای ایرانی، بر حوزه های نوینی متمرکز شـود کـه می تواننـد بیشـترین تاثیرات اجتماعی را علاوه بر دستاورد اقتصادی داشته باشد.

ناصر رئیسی فرد، رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم‌وفناوری ایسکانیوز، در خصوص ورود شرکت های دانش بنیان و استارت آپها در حوزه جایگاه های سوخت اظهار کرد: متاسفانه تا به امروز استارت آپ‌ها به این حوزه ورود پیدا نکرده‌اند. اگر دولت اجازه زنجیره تامین و توزیع سوخت را به بخش خصوصی واگذار کند به طوری یقین شاهد افزایش اشتغال و بهینه سازی مصرف سوخت در کشور خواهیم بود. متاسفانه تا به امروز مجلس در همین رابطه مخالفت کرده است.

وی افزود: ورود شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها در عرصه خدمات رسانی و به روزرسانی جایگاه‌های سوخت یکی از الزامات است که می‌توان بستر را برای حضور این قشر فعال فراهم کرد. در حال حاضر اکثر جایگاه‌های سوخت از امکانات به روز و تکنولوژی نوین بی‌بهره است بایستی در این راستا فکر اندیشیده شود تا در زمینه ایجاد و طراحی جایگاه‌های عرضه سوخت با تکنولوژی روز اقدامات اساسی انجام شود.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور تاکید کرد: دولت و بخش خصوصی باید با ارائه تسهیلات تشویقی و امکانات اصولی شرایط را برای شرکت‌های دانش بینان و استارت‌آپ که تازه به این مرحله ورود پیدا کرده‌اند؛ فراهم کند تا با این امر مهم علاوه بر ایجاد اشتغال در کشور مسیر برای رونق اقتصادی هموارتر می‌شود.

انتهای پیام/

169 / 279

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار